Огляд матчів п’ятого туру чемпіонату УПЛ сезону-21/22

Напередодні, 23-го серпня, матчем «Львів» – «Інгулець» завершився п’ятий тур ХХХІ чемпіонату України з футболу сезону-2021/2022 за участю 16-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах більшості з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами «Вереса» та «Маріуполя» працюють Юрій Вірт і Остап Маркевич відповідно, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Черговий, п’ятий тур української Прем’єр-ліги розпочався у п’ятницю, 20-го серпня, поєдинком у Полтаві, де команда Юрія Максимова відвантажила гостям із Харкова два сухі м’ячі та відсвяткувала ювілей. Звитяга у грі з дебютантом Прем’єр-ліги стала для «Ворскли» 250-ю в елітному дивізіоні. У першому таймі після скидки Скляра рахунок відкрив капітан господарів Чеснаков. По перерві воротар полтавців Різник спочатку парирував 11-метровий, а потім організував другий гол своєї команди. Голкіпер віддав чудову передачу на хід Скляру, той прострілив до штрафного, а екс-гравець «Ворскли» Ткачук зрізав м’яч у ворота «Металіста 1925» – 2:0 на користь полтавчан.

У другий ігровий день туру, в суботу, 21-го серпня, було зіграно три поєдинки. В одному з них «Чорноморець» в Одесі проводив перший матч на своєму стадіоні після повернення до елітного дивізіону, і одразу – проти одного з головних фаворитів чемпіонату. Між двома поєдинками з «Монако» за вихід до основної сітки Ліги чемпіонів головний тренер «Шахтаря» Роберто Де Дзербі застосував масштабну ротацію. Із того складу, що розпочинав зустріч на «Луї ІІ», серед перших 11-ти опинився один Микола Матвієнко. Уперше із 3-го березня в офіційній грі за клуб узяв участь Андрій Пятов, дебютував за гірників кандидат до національної команди Юхим Конопля.

Якщо експериментальний склад суперника давав надію «Чорноморцю», то вилучення Богдана Білошевського шанси на це суттєво підкосило. Півзахисник господарів в центрі поля грубо сфолив проти Алана Патріка та побачив перед собою червоне світло. У чисельній більшості «помаранчево-чорні» забили двічі ще в першому таймі. Судаков відзначився з передачі Мудрика, а Алану Патріку асистував Конопля. Гол же одесита Путрі був скасований після втручання VAR. Остаточний рахунок встановив Соломон у компенсований до другого тайму час, отримавши м’яч від Мудрика.

В інших матчах суботи «Верес» здобув першу перемогу в чемпіонаті, обігравши «Минай» із мінімальним рахунком. Пропустивши, закарпатці мали чудовий шанс відігратися, але Білоног не реалізував пенальті. А «Дніпро-1» із «сухим» рахунком 2:0 здолав «Рух». Красені-голи забили Ігнатенко та Назаренко.

У центральному матчі туру в неділю, 22-го серпня, на столичному стадіоні імені Валерія Лобановського «Динамо» завдало чернігівській «Десні» першої поразки в турнірі. У складі динамівців на поле вийшли десять українців та поляк Кендзьора, а у воротах Бущана, що отримав пошкодження, замінив Бойко.

Підопічні Мірчі Луческу постійно нагнітали ситуацію біля воріт «Десни», і в першому таймі цей тиск втілився у два голи. Буяльский відзначився красивим обвідним ударом у верхній кут після передачі Шапаренка. Циганков забив із 11-метрового, який заробив той-таки Буяльський. По перерві Буяльський оформив «дубль», скориставшись помилкою Завійського, який потім ще й став автором автоголу. 4:0 – команда Олександра Рябоконя пропустила в Києві вдвічі більше, ніж за чотири попередні матчі.

Результативний матч відбувся в неділю у Маріуполі. Після прикрої поразки у кваліфікації Ліги Європи від віденського «Рапіду» підопічні Віктора Скрипника потужно відіграли перший тайм, тричі вразивши ворота приазовців. Після перерви вже «Маріуполь» оформив три голи, але й «Зоря» забила ще раз зусиллями Шахаба, який записав до активу «дубль». У підсумку – 4:3 на користь гостей.

Мінімальну перемогу (1:0) здобули гості й у Ковалівці, але цей матч високою результативністю не відзначився. Три очки «Олександрії» у грі проти місцевого «Колоса» приніс гол Владислава Бабогла.

В останньому матчі туру напередодні зустрічалися команди, які до нього в поточному сезоні ще не перемагали. «Львів» приймав «Інгулець». У підсумку перервати чорну смугу вдалося «Інгульцю», який програв перший тайм, але двічі забив по перерві. Підопічні Сергія Лавриненка завдяки здобутим трьом очкам залишили останню сходинку. А «Львів», з урахуванням попереднього чемпіонату, не може виграти у восьми поєдинках поспіль.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2021/2022. 5-й ТУР

«Ворскла» – «Металіст» – 2:0 (1:0)
Голи: Чеснаков, 41, Ткачук, 55 (авт.).

«Верес» – «Минай» – 1:0 (0:0)
Гол: Гегедош, 60.

«Чорноморець» – «Шахтар» – 0:3 (0:2)
Голи: Судаков, 34, Алан Патрік, 45+4, Соломон, 90+4.

«Дніпро-1» – «Рух» – 2:0 (2:0)
Голи: Ігнатенко, 27, Назаренко, 35.

«Маріуполь» – «Зоря» – 3:4 (0:3)
Голи: Кулаков, 47, Світюха, 79, Микитишин, 89 –
Назарина, 22, Шахаб, 28, 60, Гладкий, 32.

«Колос» – «Олександрія» – 0:1 (0:0)
Гол: Бабогло, 52.

«Динамо» – «Десна» – 4:0 (2:0)
Голи: Буяльський, 30, 56, Циганков, 37 (пен.), Завійський, 78 (авт.).

«Львів» – «Інгулець» – 1:2 (1:0)
Голи: Грисьо, 14 – Козак, 53, Сітало, 54.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 5-го ТУРУ