Олег Царьков і Олександр Галкін – бронзові призери етапу Кубку світу зі стрільби кульової у Баку

Збірна України завоювала бронзову медаль на черговому етапі Кубка світу з стрільби кульової сезону-2022, що триває у столиці Азербайджану Баку. «Синьо-жовті» стрілки посіли третє місце в командних змаганнях серед чоловіків у стрільбі з гвинтівки із трьох положень на дистанції 50 метрів.

За українську збірну в цьому виді програми Кубку світу виступали Сергій Куліш та двоє випускників кафедри стрільби і технічних видів спорту (завідувач – професор Богдан Виноградський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олександр Галкін та Олег Царьков.

У «бронзовому» фіналі українські снайпери в непростій боротьбі перемогли з рахунком 16:12 спортсменів Республіки Корея. А золоті медалі виборола збірна Хорватії, яка в очному протистоянні у фіналі дуже впевнено «перестріляла» національну команду Індії – 17:7.

Таким чином, після восьми днів етапу Кубка світу у Баку в «синьо-жовтій» скарбничці стало чотири нагороди («золото», «срібло» та дві «бронзи») і в загальнокомандному медальному заліку збірна України йде п’ятою.

Раніше Сергій Куліш виграв «золото» у стрільбі з малокаліберної гвинтівки на дистанції 50 метрів з трьох положень, Олена Костевич та Олег Омельчук завоювали «срібло» в стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів у змаганнях змішаних пар (мікст), а Анастасія Німець стала бронзовою призеркою в стрільбі зі стандартного малокаліберного пістолету на дистанції 25 метрів. Цікаво, що в боротьбі за третє місце Анастасія виявилася більш влучною, ніж вище згадана Олена Костевич, яка в підсумковому протоколі стала четвертою.

Зазначимо, що близьким до медального подіуму був й родинний дует у складі сестри і брата Юлії та Павла Коростильових, які вищу освіту також здобули у стінах нашого Університету. У змаганнях змішаних пар (мікст) у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів львів’яни увійшли в п’ятірку кращих.

Додамо, що етап Кубку світу зі стрільби кульової у столиці Азербайджану Баку сезону-2022, який розпочався 27-го травня, завершиться 7-го червня.