Олександр Гриців – переможець Міжнародного Кубку «Acropolis men» з боксу

В Афінах завершився престижний міжнародний боксерський турнір «Acropolis men». У найважчій ваговій категорії (понад 92 кг) тріумфував Олександр Гриців (на фото – зліва) – випускник кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Зазначимо, що турнір «Acropolis men» у столиці Греції, на якому визначалися переможці та призери у всіх 12-ти жіночих та 13-ти чоловічих вагових категоріях серед еліти, повернувся на міжнародну боксерську арену після перерви, що тривала 18 років. Цікаво, що цьогорічні змагання майстрів шкіряної рукавички з 13-ти країн світу, які тривали упродовж чотирьох днів, з 16-го по 19-е червня, відбулися під відкритим небом – турнір приймав стадіон «Панатінаїкос» в Афінах, який був головною ареною Перших літніх Олімпійських ігор сучасності, що відбулися в далекому 1896 році.

До Греції разом з головним тренером чоловічої національної збірної України Леонідом Лоївським відправилися семеро найперспективніших молодих вітчизняних боксерів: Руслан Цикало (вагова категорія до 60 кг), Данило Лозан (до 63,5 кг), Бозорбой Матякубов (до 67 кг), Кирило Таран (до 71 кг), Матвій Ражба (до 80 кг), Володимир Котляров (до 86 кг) та Олександр Гриців (понад 92 кг).

Згідно із жеребкуванням, першим суперником Олександра Гриціва, на стадії чвертьфіналу, був представник Словенії Юре Сімуновіч. Галичанин провів увесь бій дуже впевнено і в підсумку переміг словенського боксера за одноголосним рішенням суддів.

Суперником вихованця Василя Шана і заслуженого тренера України Романа Семенишина, які вищу освіту також здобули у стінах нашого Університету, у півфіналі був більш грізний опонент – бронзовий призер чемпіонату світу 2021 року в Сербії Поль Нігель з Трінідад і Тобаго. Однак й цього разу по завершенні поєдинку рефері на знак перемоги підняв руку українця.

Не встояв проти львів’янина у фінальному поєдинку й Кедді Агнес з Сейшельських островів. Тож по завершенні заключного бою турніру «Acropolis men» на церемонії нагородження на найвищу сходинку медального подіуму зійшов випускник ЛДУФК Олександр Гриців і на його честь на стадіоні «Панатінаїкос» під Національний Славень України було піднято синьо-жовтий прапор.

Додамо, що на цих змаганнях українські боксери створили справжню сенсацію, завоювавши перше загальнокомандне місце, виступаючи при цьому в неповному складі. Наша молода команда здобула загалом п’ять нагород – чотири золоті та одну бронзову медалі. «Золото» виграли Бозорбой Матякубов (вагова категорія до 67 кг), Матвій Ражба (до 80 кг), Ілля Котляров (до 86 кг) та Олександр Гриців (понад 92 кг). Бронзова медаль в активі Кирила Тарана (до 71 кг).