«Олександрія» Шарана в грі 23-го туру УПЛ обіграла «Шахтар»

Упродовж трьох днів, з 23-го по 25-е квітня, було зіграно поєдинки чергового, 23-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

У першому матчі звітного туру, що відбувся в п’ятницю у Харкові, «Рух» обіграв «Маріуполь». Нападник «жовто-чорних» Андрій Борячук, якому в день гри виповнилося 25 років, спочатку заробив 11-метровий у ворота господарів (щоправда, більше, ніж сумнівний), а потім забив і сам, відкривши лік своїм голам за «Рух». Розгромним рахунок зробив Руніч, який відзначився вперше в УПЛ. Завдяки цій перемозі команда Івана Федика, що йшла останньою, піднялася на 11-ту сходинку.

Серед суботніх поєдинків найбільш визначальною з турнірної точки зору була гра в Ковалівці, адже зустрічалися два претенденти на бронзові нагороди – тамтешній «Колос» і полтавська «Ворскла». У першому таймі команди більше були зосереджені на руйнівних діях, як наслідок, гольових моментів майже не виникало. Проте відразу по перерві господарі відкрили рахунок, коли полтавці залишили у своєму штрафному без опіки Костишина. У подальшому ковалівці розвинули свій успіх. Чурко, виконуючи 11-метровий, програв двобій Різнику, але першим встиг на добивання, а потім ще й Смирний після розіграшу кутового зробив рахунок розгромним – 3:0.

Після цієї перемоги «Колос» наздогнав полтавців за очками та обійшов їх завдяки перевазі в особистих зустрічах. Поточна безпрограшна серія команди з Ковалівки в УПЛ складає вже сім матчів, що є новим клубним рекордом.

Із таким самим рахунком «Дніпро-1» переміг «Минай», який залишився останньою командою чемпіонату. На початку матчу Довбик, виконуючи 11-метровий, не влучив у ворота, але потім реабілітувався, забивши з гри. Долю протистояння було фактично вирішено ще до перерви — відзначилися Булеца та Чуже, який взявся виконувати другий пенальті у ворота закарпатців.

У ще одному суботньому поєдинку «Львів», який минулого тижня вже здобув перемогу в перенесеному матчі над «Минаєм» (1:0), обіграв з таким самим рахунком «Десну». І в цій грі також мав місце нереалізований 11-метровий: чернігівець Олексій Гуцуляк, який вищу освіту здобув у нашому Університеті, схибив за рахунку 1:0 на користь господарів. Єдиний у зустрічі гол – в активі львівського бразильця Ренана. Загалом ця звитяга стала для «містян» третьою поспіль у чемпіонаті.

Після вчорашньої звитяги у грі з командою із Петрового київські динамівці за три тури до завершення чемпіонату стали недосяжними для переслідувачів та забезпечили клубу 16-й комплект золотих нагород – і перший із 2016 року.

Поєдинок у столиці проходив за домінування господарів, причому кияни без розкачки чітко окреслили свої наміри й уже на 4-й хвилині повели в рахунку. Після розіграшу кутового Де Пена виконав навісну передачу до штрафного, а Забарний виграв боротьбу в опонентів та головою забив свій перший м’яч у матчах чемпіонату України. Невдовзі рахунок було подвоєно, і знову гол відбувся після стандарту – цього разу штрафного. Причому Шапаренко виконував передачу приблизно з тієї самої точки, що й Де Пена, а Бєсєдін опинився майже в тій самій зоні, що й Забарний десятьма хвилинами раніше.

У другому таймі Циганков, вдало зігравши на добиванні, зробив рахунок розгромним, а потім оформив «дубль» із передачі Бєсєдіна. Це 11-й та 12-й голи Віктора в поточному турнірі, і він лише на один м’яч відстає від кращого бомбардира – Кулача з «Ворскли». П’ятий гол господарів – в активі Попова, який відзначився після кутового.

Після завершення поєдинку динамівці приймали привітання з перемогою в чемпіонаті. Показово, що чотирирічну гегемонію «Шахтаря» в УПЛ «біло-сині» перервали під керівництвом Мірчі Луческу, який є одним із символів донецького клубу часів незалежності.

У паралельному матчі «Шахтар» зазнав поразки в Олександрії. Господарі перервали свою невтішну серію із чотирьох програшів, а донеччани, які вибули з боротьби за «золото», тепер мають зосередитися на збереженні поточного другого місця, адже луганська «Зоря» в таблиці вже поруч.

Ще один матч 23-го туру, що відбувся вчора, приніс «Зорі» перемогу над «Олімпіком». Іранський форвард луганців Шахаб забив свій 10-й гол у поточному чемпіонаті, причому лише другий – за нинішню команду (решта – саме за «Олімпік» у першому колі). Завдяки цій звитязі луганці відірвалися від конкурентів у боротьбі за «бронзу» на чотири очки та ще й мають у запасі перенесений поєдинок із тим самим «Олімпіком», що відбудеться вже найближчої середи, 28-го квітня.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2020/2021. 23-й ТУР

«Маріуполь» – «Рух» – 0:3 (0:0)
Голи: Климчук, 67 (пенальті), Борячук, 76, Руніч, 88.

«Колос» – «Ворскла» – 3:0 (0:0)
Голи: Костишин, 47, Чурко, 66, Смирний, 87.

«Дніпро-1» – «Минай» – 3:0 (3:0)
Голи: Довбик, 28, Булеца, 32, Чуже, 44 (пенальті).

«Львів» – «Десна» – 1:0 (1:0)
Гол: Ренан, 44.

Зоря» – «Олімпік» – 2:1 (1:0)
Голи: Юрченко, 12 (пенальті), Шахаб, 71 –
Каргбо, 54 (пенальті).

«Олександрія» – «Шахтар» – 2:0 (1:0)
Голи: Гречишкін, 44 (пенальті), Шастал, 54.

«Динамо» – «Інгулець» – 5:0 (2:0)
Голи: Забарний, 4, Бєсєдін, 14, Циганков, 48, 70, Попов, 82.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 23-го ТУРУ