Олексій Сич та Іван Желізко долучилися до перемоги збірної U-21 над сербами в грі відбору Євро-2023

Напередодні, 16-го листопада, на полі стадіону «Арена Львів» столиці Галичини відбувся матч 6-го туру відбірної кампанії молодіжного чемпіонату Європи 2023 року, в рамках якої розігруються й путівки на футбольний турнір ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор-2024 у Парижі. Збірна України зіграла домашній поєдинок з однолітками із Сербії, у якому вирвала перемогу під завісу поєдинку. За «синьо-жовтих» зіграли й двоє студентів нашого Університету – Олексій Сич та Іван Желізко.

Україна (U-21) – Сербія (U-21) – 2:1 (1:0)

16 листопада. Стадіон «Арена Львів».
Початок – 18:00

Арбітр – А. Форош (Угорщина).

УКРАЇНА (U-21): Трубін, Сич, Сирота, Батагов, Вівчаренко, Бондаренко (к) (Алефіренко, 87), Судаков (Очеретько, 83), Михайленко, Мудрик, В’юнник (Кухаревич, 82), Криськів (Желізко, 71).

СЕРБІЯ (U-21): Гордич, Еракович, Маркович (к), Честич, Шехович, Мілосавлевич (Лукич, 46), Топич (Мілованович, 83), Станич (Джерлек, 67), Пантович (Ступаревич, 46), Стеванович (Мітрович, 67), Тедич.

Попередження: Криськів (59), Кухаревич (88), Михайленко (90+2) – Мілосавлевич (23), Шехович (44), Станич (45), Маркович (61).

Голи: Криськів (9), Судаков (81) – Мітрович (78).

Нереалізований пенальті: Бондаренко (45+1, воротар).

Домашній матч проти Сербії у відборі Євро-2023 (U-21) був надзвичайно важливим для молодіжної збірної України. Перед початком турніру саме серби вважалися нашими головними конкурентами. На виїзді «синьо-жовті» перемогли опонента за класної гри. Потрібно було вигравати й удома, тоді балканців можна було б викреслити із числа претендентів на вихід із групи.

У стартовому складі головний тренер нашої команди Руслан Ротань зробив, порівняно з матчем проти Північної Македонії, лише одну заміну, та й то вимушену. Замість Назаренка на поле вийшов Михайленко.

Українці з перших хвилин взялися до справи й уже на 9-й хвилині відкрили рахунок. Комбінація Трубін–Мудрик–Криськів завершилася точним ударом останнього під поперечину – 1:0. Здобути перевагу в дебюті такого поєдинку – краще не придумаєш. Більше того, за дві хвилини «синьо-жовті» втратили шанс подвоїти рахунок. Судаков і В’юнник, по суті, удвох виходили на воротаря сербів, але нерівність газону завадила Судакову віддати пас партнеру, і момент було втрачено.

Надалі гра трохи заспокоїлася, проте було помітно, що підопічні Руслана Ротаня контролюють її хід, оскільки кожен спалах активності нашої команди загрожував захисним побудовам суперника. Добре пробивали Вівчаренко, Сич, проте Гордич був на висоті. Виграв кіпер дуель і в Бондаренка, який пробивав пенальті за фол на Криськіві вже в компенсований до першого тайму час.

Другу половину зустрічі «синьо-жовті» почали обережно. Команда атакувала, але при цьому не забувала про безпеку своїх воріт, виключивши всі ризики. Гарний випад вийшов у Вівчаренка на 56-й хвилині, але і його удар відбив Гордич.

До середини тайму гра заспокоїлася, і цим серби скористалися сповна, забивши гол на 78-й хвилині – 1:1. На щастя, переживати довелося недовго. Уже за три хвилини Судаков ціною травми знову вивів збірну України вперед – 2:1.

Але все одно кінцівка матчу була нервовою. Гості хоч і не створили реальних загроз воротам Трубіна, гра переважно проходила на половині поля українців. І все ж таки фінальний свисток угорського арбітра зафіксував мінімальну перемогу команди Руслана Ротаня – 2:1.

За матеріалами сайту УАФ