Олексій Сич та Іван Желізко допомогли збірній України U-21 розгромити Фарери у грі відбору Євро-2023

Молодіжна збірна України з футболу U-21 напередодні, в перший календарний день літа, здобула п’яту перемогу в кваліфікації чемпіонату Європи-2023, обігравши у гостях команду Фарерських островів. До розгрому острів’ян долучилися й студенти кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Олексій Сич відіграв на полі усі 90 хвилин, Іван Желізко вийшов на заміну в середині другого тайму, а Максим Хлань провів гру на лаві запасних.

Фарерські острови U-21 – Україна U-21 – 0:4 (0:2)

1 червня. Початок – 20:00. Торсгавн.
Стадіон «Торсволлур»

Арбітр – К. Хагенес (Норвегія).

ФАРЕРСЬКІ ОСТРОВИ: Рейнатред, Самуельсон (Калльсберг, 76), Русборг, Ерегор, Скіпанес (Олафссон-Єнсен, 75), Скала, Мненей, Якобсен (Бардарсон, 64), Сольхейм (Серенсен, 64), Радославлєвіч, Гіссінг (Йоенсен, 83).

УКРАЇНА: Трубін, Сич, Таловєров, Дідик (Боль, 46), Вівчаренко, Михайленко, Бондаренко (Желізко, 68), Криськів, Судаков (Ванат, 76), В’юнник (Кулієв, 81), Супряга (Кухаревич, 67).

Голи: Бондаренко (28), Супряга (33), Вівчаренко (54), Судаков (62).

Попередження: Радославлєвіч (7), Якобсен (42), Ерегор (66), Бардарсон (89).

Матчем на Фарерських островах молодіжна збірна України U-21 продовжила свою кампанію у відборі чемпіонату Європи-2023, на якому окрім нагород континентального форуму будуть розіграні й путівки для Старого Світу на футбольний турнір ХХХІІІ літніх Олімпійських ігор, що відбудуться влітку 2024 року в столиці Франції Парижі.

Суперником підопічних Руслана Ротаня виступала команда, яка несподівано опинилася на четвертому місці в таблиці групи -Н-, ба більше, до цього в поточному циклі в рідних стінах ще не програвала, у тому числі не поступилася й головному фавориту групи – збірній Франції.

Із перших хвилин збірна України захопила ініціативу й почала штурмувати володіння господарів, але м’яч уперто не йшов у ворота. Зокрема, у каркас влучив Сич (до речі, згодом він зробив це й удруге). Крайній захисник «Руху» взагалі був одним із найактивніших у першій 45-хвилинці. І саме він став автором гольової передачі, коли Бондаренко відкрив рахунок – 1:0.

На перерву «синьо-жовті» пішли вже за цілком комфортної переваги – 2:0. Це Супряга нарешті забив довгоочікуваний для нього гол. Й якщо вже говорити про статистику, то в першому таймі наша команда завдала по воротах суперника у сім разів більше ударів – 14 проти 2.

Другий тайм ситуації на полі не змінив. «Синьо-жовті» продовжували розхитувати оборону опонента. І коли на 54-й хвилині Вівчаренко після передачі В’юнника довів рахунок до розгромного (3:0), долю цієї зустрічі було вирішено. Але українці не зупинилися на досягнутому, і на 62-й хвилині Судаков забив четвертий м’яч – 4:0.

Успіх на островах дозволив нашій команді зміцнити свої позиції й наблизитися до лідера – збірної Франції. Підопічним Ротаня залишилося провести в групі три зустрічі. Домашні поєдинки проти Північної Македонії та Франції синьо-жовті проведуть 5-го та 9-го червня у Стамбулі на арені «Есеньюрт Неджмі Кадиоглу», на якій проводить свої ігри місцевий «Істанбулспор» (вміщує 4 500 глядачів). Перша зустріч стартує о 20:45 (місцевий час збігається з київським). Початок матчу проти французів заплановано на 19:45.

Гра Вірменія – Україна відбудеться 12-го червня на стадіоні Єреванської футбольної академії (початок – о 18:00 за Києвом).

ФУТБОЛ. ЄВРО-2023 (U-21). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ ТУРНІР

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ. ГРУПА -H-

1. Франція – 19 очок (7 матчів, м’ячі 22–1)
2. Україна – 16 (7, 11–8)
3. Сербія – 11 (8, 9–8)
4. Фарерські острови – 9 (9, 5–11)
5. Північна Македонія – 6 (8, 5–10)
6. Вірменія – 3 (7, 5–19)

КАЛЕНДАР РЕШТИ МАТЧІВ

02.06.2022
Франція – Сербія
Північна Македонія – Вірменія

05.06.2022
Україна – Північна Македонія

06.06.2022
Вірменія – Франція

07.06.2022
Фарерські острови – Сербія

09.06.2022
Україна – Франція

12.06.2022
Вірменія – Україна

Нагадаємо, у фінальній частині Євро-2023 (U-21) виступатимуть 16 команд – Румунія та Грузія як господарі турніру та ще 14 збірних, що приєднаються до них за результатами відбору (дев’ять переможців груп, краща команда серед володарів других місць та чотири переможці плей-оф, в якому гратимуть решта вісім володарів других місць).

Плей-оф:
20–27 вересня 2022 року

Фінальний турнір:
червень/липень 2023 року

Поєдинки турніру за участі 16-ти збірних приймуть чотири стадіони в Румунії (два – у Клуж-Напоці й два – у Бухаресті) та чотири у Грузії (у Батумі, Поті й два – у Тбілісі). Матч-відкриття відбудеться в Румунії, а фінал – у Грузії.

За матеріалами сайту УАФ