Олена Городна – бронзова призерка юнацького чемпіонату світу з біатлону

У Щучинську (Казахстан) триває чемпіонат світу 2023 року з біатлону серед юнаків і дівчат вікової категорії U-18. Перший комплект медалей було розіграно у змішаній естафеті. Збірна України стала володарем бронзового комплекту нагород. Першою у складі «синьо-жовтого» квартету розпочала гонку 18-річна Олена Городна – другокурсниця кафедри зимових видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Стартував світовий форум у суботу, 4-го березня, змішаною естафетою (у складі квартету по двоє дівчат та юнаків), які так полюбляють вболівальники. У стартовому протоколі для участі у змаганнях була заявлена 21 команда.

Першою на старт в нашій команді вийшла студентка другого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого Університету Олена Городна. Вона провела повноцінний сезон, беручи участь у всіх етапах юніорського Кубка IBU та юніорського чемпіонату Європи, де в одиночному міксті разом з Владиславом Чихарем стали п’ятими. Тож на світовому форумі Олена мала змогу покращити разом з товаришами по команді свій результат, тим більше, що цього разу вона бігла зі своїми однолітками. Незважаючи на 18-й стартовий номер, Олені вдалося не загубитися і вона досить швидко зайняла непогане місце в пелотоні, що дозволило їй одній з перших розпочати стрільбу. Українка двічі промахнулась, але закрила всі мішені. Втім, зважаючи на вітер, це мабуть нормально, адже без додаткових патронів відпрацювали тільки чотири команди. З вогневого рубежу Олена Городна вийшла сьомою. А лідерство захопила австрійка Алессія Лаагер.

На другому рубежі нашій спортсменці повезло з вітром менше, вона тричі тягнулась за додатковими патронами і все ж пішла на штрафне коло. А лідерство на цей раз перехопила італійка Астрід Плош. Олена Городна (на фото нижче – друга справа) ж у гонку, незважаючи на коло штрафу, пішла четвертою. До передачі естафети їй вдалося обійти чешку, тож колегу по команді – Олександру Меркушину (на фото нижче – друга зліва) – Олена відправила у гонку вже третьою.

На стрільбу лежачи другого етапу німкеня Юлія Таннхаймер прийшла першою, практично одразу ж обігнавши італійку, яка першою прийняла естафету. У такому ж порядку лідери вийшли з вогневого рубежу. На стійці представниця Німеччини відпрацювала досить швидко. А, головне, всього з одним додатковим, і знову лідером пішла на передачу естафети. Водночас Олександра Меркушина передала естафету Богдану Борковському (на фото нижче – крайній справа) другою.

До третього етапу команда Німеччини відірвалась від інших майже на хвилину, тож з досить комфортною перевагою Тім Нехватал прийшов на першу стрільбу. І цієї переваги йому вистачило, щоб навіть з колом штрафу знову лідером вийти на друге коло. А наш Богдан Борковський одразу ж кинувся у бій, вирвавши до вогневого рубежу у італійця, що йшов третім, 12 секунд. Та зі стрільбою у нашого атлета вийшло не так добре – два кола штрафу на лежці.

Стрільба стоячи і для німця, і для італійця вийшла драматичною: три у Тіма та одне коло штрафу в представника Італії. А от Богдану на цей раз вдалося відпрацювати набагато краще – з двома додатковими патронами він третім вийшов на останнє коло. Та це коло досить важко далося Богдану, і естафету він передав вже четвертим, але всього у 14,2 секундах від лідера. Тож інтрига на останній етап залишалася.

Михайло Хміль (на фото вище – крайній зліва) кинувся відігравати дорогоцінний час, і вже до першої відсічки часу скоротив відставання до трьох секунд. Та головне було попереду – стрільба. Першими відпрацювали на лежці норвежець та німець – обидва з одним додатковим патроном і в такому ж порядку вони і вирушили на друге коло. Михайло дістав два додаткових і з вогневого рубежу пішов третім. А от італієць «настріляв» два кола штрафу.

І от, нарешті, остання стрільба, на якій і вирішувалась доля «золота». Першим відстрілявся норвежець Сіверт Герхардсен. Другим вирушив на фінішне коло німець Еліас Зайдль. Михайло Хміль дістав все таки три додаткових патрони і вирушив зі стадіону третім. У такому ж порядку спортсмени й фінішували. «Золото» у команди Норвегії, «срібло» здобув квартет з Німеччини, а от «бронза» в українців (фото нижче).

Додамо, що напередодні, 5-го березня, в першому особистому старті у дівчат на п’єдестал піднялася українка Олександра Меркушина, яка із трьома промахами (кожен вартістю 45 секунд штрафу) стала бронзовою призеркою в індивідуальній гонці на 10 км, випередивши на 0,6 секунди італійку Карлотту Гаутеро (три промахи). Перемогла німкеня Юлія Кінк (два промахи), другий результат показала швейцарка Алессіа Лаагер (один промах).

Також лише одна хиба в пасиві Олени Городної, яка дуже якісно і з другою швидкострільністю (!) відпрацювала на вогневих рубежах. На жаль, для боротьби за медалі при цьому трішки забракло швидкості – другокурсниця ЛДУФК показала сьомий результат, лише на 23 секунди відставши від призової трійки. Зазначимо, що для Олени це – найкращий в кар’єрі фініш на міжнародному рівні.

БІАТЛОН. ЮНАЦЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ - 2023 (U-18)

Щучинськ (Казахстан). 4 – 12 березня

ЗМІШАНА ЕСТАФЕТА
4 березня (21 команда)

1. Норвегія (3+17) 1:11.51,1
2. Німеччина (5+16) +35,5
3. Україна (3+16) +1.30,6
4. Італія (3+18) +1.49,7
5. Чехія (0+10) +2.08,0
6. Фінляндія (0+13) +2.28,0


ІНДИВІДУАЛЬНА ГОНКА, 10 КМ. ДІВЧАТА.
5 березня (79 учасниць)

1. Юлія Кінк (Німеччина) – (1+0+0+1) 32.23,8
2. Алессіа Лаагер (Швейцарія) – (1+0+0+0) +59,8
3. Олександра Меркушина (Україна) – (1+1+1+0) +1.10,2
4. Карлотта Гаутеро (Італія) – (1+1+0+1) +1.10,8
5. Ельза Тангландер (Швеція) – (0+3+0+0) +1.17,8
6. Ела Север (Словенія) – (1+1+1+0) +1.28,2
7. Олена Городна (Україна) – (0+1+0+0) +1.33,5
...46. Ксенія Приходько (Україна) – (2+1+2+1) +6.40,7
...54. Марія Голоборода (Україна) – (1+3+0+1) +7.49,9

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ