Ольга Клуннікова і Юрій Ковальчук – призери молодіжного Євро з сучасного п’ятиборства

В польському місті Джонков завершився чемпіонат Європи 2021 року з сучасного п’ятиборства серед молоді до 24 років. У складі збірної України на континентальному форумі змагалися й двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студентка другого курсу Ольга Клуннікова і третьокурсник Юрій Ковальчук. Обоє повернулися додому не з пустими руками.

Першими змагалися представниці прекрасної статі. Жіноча збірна України у складі львів’янки Ольги Клуннікової, Анастасії Чижової з Київщини та киянки Ірини Кубрак зуміла завоювати бронзові медалі у командному фіналі, набравши 3849 очок. Наші спортсменки поступилися тільки британкам (4016) і білорускам (3887).

В особистому заліку в фіналі серед українок найкращий результат показала 19-річна Ольга Клуннікова, яка посіла підсумкове 9-е місце. Ірина Кубрак фінішувала на 18-й позиції, натомість Анастасія Чижова – на 23-й.

Чоловіча збірна України (Юрій Ковальчук, Максим Агарушев і Тарас Хіміч) була дуже близькою щоб завоювати титул чемпіона Європи в командному фіналі, але в підсумку мінімально поступилася команді Німеччини. У підсумку в українців 4344 очка, у німців – 4355. Третє місце посіли угорці – 4303 пункти.

В індивідуальному фіналі Юрій Ковальчук зайняв шосте місце (1449). А звання чемпіона Європи виборов українець Максим Агарушев (1476). Ще два українці – Тарас Хіміч і Владислав Чекан – фінішували у ТОП-20.

Завершився Євро-2021 у Джонкові змаганнями в естафеті-мікст, де кожна країна могла виставити два дуети. Пара зі Львова у складі студентів ЛДУФК Ольги Клуннікової та Юрія Ковальчука в підсумку набрала 1416 очок і замкнули чільну десятку серед 18-ти дуетів. Ще одна українська команда (Ірина Кубкар/Тарас Хіміч) із 1419 очками стала восьмою. А місця на подіумі зайняли дуети з Білорусі, Польщі та Великої Британії.

Додамо, що старшим тренером української збірної на молодіжному Євро-2021 був відомий львівський фахівець Віталій Тарнакін (на фото по центру), який диплом про вищу освіту отримав у стінах нашого Університету.