П’ятиборці Ольга Клуннікова і Юрій Ковальчук змагалися у фіналі юніорського чемпіонату світу

На чемпіонаті світу 2021 року з сучасного п’ятиборства серед юніорів – UIPM 2021 Pentathlon Junior & Youth World Championships – в Александрії (Єгипет) завершилися особисті змагання. У обох фіналах (серед юніорів і дівчат) були й представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студентка першого курсу Ольга Клуннікова та другокурсник Юрій Ковальчук.

Першими змагалися представниці прекрасної статі. Єдина українка Ольга Клуннікова (на фото вище) на стадії кваліфікації виступила успішно – 18-річна львів’янка набравши 910 очок, показала 14-й результат і змогла вийти у фінал. Загалом у кваліфікації змагалося 56 спортсменок, 36 з яких продовжили боротьбу за нагороди.

У фіналі Ольга Клуннікова, набравши в підсумку 1166 очок, посіла 26-е місце серед 36-ти найсильніших юніорок світу. Відзначимо відмінний виступ нашої спортсменки у фехтуванні (четверте місце серед учасниць фіналу) і плаванні (восьмий час). Однак, у конкурі (28-й результат) і лазер-рані (30-е місце) Ольга змагалася не так вдало, відтак стала 26-ю.

«Дякую всім за підтримку. Це хороший досвід для мене», – написала після фіналу Ольга в соцмережі.

А золоту нагороду у дівчат виборола француженка Ребекка Кастауді, яка набрала у сумі п’яти видів 1280 очок. Срібна та бронзова призерки – італійка Аліса Рінауд і литовка Ельжбета Адомайтіте – від новоспеченої чемпіонки відстали на 12 та 15 пунктів відповідно.

Слідом за дівчатами найсильнішого визначали юніори. На старт вийшли 69 спортсменів, які у кваліфікації змагалися за 36 перепусток у фінальний раунд. Усім чотирьом українським спортсменам – львів’янину Юрію Ковальчуку (на фото вище), киянам Владиславу Чекану і Максиму Агарушеву та житомирянину Тарасу Хімічу – вдалося вийти у фінал.

У вирішальний день найкраще серед них виступив 19-річний львів’янин Юрій Ковальчук, який із результатом 1329 очок фінішував 17-м. Підвели Юрія фехтування (30-е місце) і плавання (32-й результат). Успішніше львівський п’ятиборець змагався в конкурі (12-та позиція) і лазер-рані (10-й показник). Владислав Чекан (1312) посів 22-е місце, Тарас Хіміч (1291) – 28-е, а Максим Агарушев (810) замкнув протокол фінальних змагань.

Чемпіонський титул у юніорів виборов господар турніру єгиптянин Ахмед Елгенді із сумою 1432 пункти. Другим призером став росіянин Єгор Громадський (1420), а угорець Чаба Бом (1414) доповнив трійку призерів.

Додамо, що в командній першості збірна України (Юрій Ковальчук, Владислав Чекан і Тарас Хіміч), набравши в сумі 3932 очка, завершили змагання на сьомому місці.

Нагадаємо, єдину нагороду, зате золоту, в Александрії для України здобув «синьо-жовтий» дует у юніорській естафеті в складі киянина Владислава Чекана та студента другого курсу нашого вишу Юрія Ковальчука.