Покладання квітів до пам’ятника Віктора Чукаріна на Личаківському кладовищі

Постать видатного атлета ХХ століття Віктора Чукаріна у сучасників викликає подив і захоплення, адже він розпочав свою спортивну кар’єру у досить пізньому віці, пройшовши нелегкий шлях війни. Випускник нашого Університету на Олімпіаді-1952 у Хельсінкі серед представників України у складі команди Радянського Союзу здобув першу золоту медаль. Втім, невпинна праця і неймовірна сила волі спонукали його до наступних звитяг. І як наслідок – 11 олімпійських медалей, сім з них – золоті.

Після заманливих пропозицій змінити місце проживання, Віктор Чукарін залишився вірним місту Лева і достойним львів’янином. Працюючи у Львівському державному інституті фізичної культури, він передавав свій досвід майбутнім зіркам українського спорту.

9-го листопада 2021 року Віктор Іванович міг би святкувати свій 100 річний ювілей.

Вшанування Віктора Чукаріна стало святом для усієї спортивної спільноти Львова та відзначилося низкою заходів. Особливо зворушливим було відвідання місця його поховання та покладання квітів до підніжжя пам’ятника на Личаківському кладовищі. Сюди прийшли ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського професор Євген Приступа, перший проректор професор Федір Музика, працівники кафедри гімнастики нашого вишу та її завідувач – доцент Олег Бубела, начальник управління спорту Львівської міської ради Антон Нікулін, керівник управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Роман Хім’як, голова національного олімпійського комітету України у Львівській області Юрій Турянський.

Вшанувати світлу пам’ять свого наставника також прийшло чимало його учнів, випускників Львівського державного інституту фізичної культури. До могили свого славетного прадіда прийшли і його правнучки Олена та Ольга.

Біля могили нинішній завідувач кафедри гімнастики Олег Бубела згадав Віктора Чукаріна, як чудового викладача і тренера та ще раз наголосив про його вагомий внесок у розвиток українського спорту.

Наталія Редько
Фото Мирослава Тимчак