Прем’єрний гол Притули в УПЛ допоміг «Руху» обіграти команду Шарана

Упродовж двох попередніх днів, 1-го і 2-го травня, було зіграно поєдинки чергового, 24-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Руху» головними тренерами працюють відповідно Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Результати усіх трьох поєдинків звітного туру, що відбулися у суботу, в перший календарний день останнього місяця весни, мали вплив на розподіл місць у зоні єврокубків, за виключенням прямої путівки до групового турніру Ліги чемпіонів, яку ще минулого туру забронювало за собою київське «Динамо».

Уже перебуваючи в статусі чемпіонів України поточного сезону-2020/2021, «біло-сині» в Полтаві здобули дев’яту перемогу поспіль. У першому таймі свій перший «хет-трик» у кар’єрі оформив динамівець Буяльський. Двічі Віталію асистував Караваєв, а одного разу простріл Миколенка невдало намагався перервати воротар полтавців Різник. У складі «Ворскли» з 11-метрового забив свій 14-й гол у турнірі кращий бомбардир поточного чемпіонату Кулач. Після перерви Родрігес з передачі Караваєва зробив рахунок розгромним, а наприкінці гри ще один гол організували київські бразильці Клейтон та Сідклей – 5:1 на користь підопічних Мірчі Луческу.

«Шахтар» завдяки перемозі в зустрічі з «Дніпром-1» наблизився до того, щоб гарантувати собі друге місце та путівку до кваліфікації Ліги чемпіонів. У першому таймі дві втрати м’яча гравцем гостей Батаговим призвели до двох голів у ворота його команди. Один м’яч підопічні Ігоря Йовічевіча відіграли лише в компенсований час. 2:1– і «Шахтар» зберіг відрив відлуганської «Зорі» у чотири бали.

Ще в одному матчі «Десна» у Чернігові на своєму полі стадіону імені Юрія Гагаріна врятувалася від поразки від «Колосу», завершуючи гру в чисельній меншості. Після голів Петрова та Чурка ковалівці вели з різницею у два м’ячі, але господарі скоротили відставання – прямим ударом зі штрафного відзначився Калітвінцев. Потім другу жовту картку отримав чернігівець Огіря, але завдяки голу Картушова, передачу якого невдало намагався перервати Кравченко, «Десна» зрівняла рахунок–2:2.

У матчах, що відбулися в неділю, переважно брали участь команди з нижньої частини турнірної таблиці. Для багатьох із них лишалося актуальним питання збереження прописки в елітному дивізіоні, тому з мотивацією проблем не було. «Рух» у зустрічі з «Олександрією», здобувши вольову перемогу, гарантував собі місце в УПЛ на наступний сезон. «Минай» теоретично може наздогнати львів’ян за очками, але в особистих зустрічах перевага на боці підопічних Івана Федика.

Ще одна команда зі столиці Галичини також може перевести подих. «Львів» у Маріуполі також пропустив першим, але, як і земляки з «Руху», потім забив двічі. З урахуванням поразки «Миная» команда Анатолія Безсмертного відірвалася від останнього місця на 10 балів, що за два тури до фінішу гарантує їй безпечне завершення чемпіонату.

Покращив своє турнірне становище «Інгулець» з Петрового, який у Чернігові розгромив донецький «Олімпік» з переконливим рахунком 3:0. Команда Сергія Лавриненка перервала невдалу серію з трьох поразок та однієї нічиєї.

Головним же невдахою сезону залишається «Минай». Команда із Закарпаття напередодні поступилася на виїзді луганській «Зорі», і тепер у матчах із донецьким «Шахтарем» та «Ворсклою» з Полтави намагатиметься вхопитися за останній шанс на виживання. Під загрозою вильоту перебувають також «Олімпік», «Маріуполь» та «Інгулець».

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2020/2021. 24-й ТУР

«Десна» – «Колос» – 2:2 (0:1)
Голи: Калітвінцев, 59, Картушов, 84 – Петров, 30, Чурко, 53.

«Шахтар» – «Дніпро-1» – 2:1 (2:0)
Голи: Дентіньо, 24, Тете, 43 – Хобленко, 90+4.

«Ворскла» – «Динамо» – 1:5 (1:3)
Голи: Кулач, 24 (пен.) – Буяльський, 6, 15, 32, Родрігес, 65, Сідклей, 84.

«Рух» – «Олександрія» – 2:1 (0:1)
Голи: Притула, 52, Бойчук, 54 – Третьяков, 15.

«Зоря» – «Минай» – 1:0 (0:0)
Гол: Кочергін, 81.

«Маріуполь» – «Львів» – 1:2 (1:1)
Голи: Топалов, 31 – Семенів, 33, Махмутович, 90.

«Олімпік» – «Інгулець» – 0:3 (0:1)
Голи: Янаков, 33, Сітчінава, 47, Шевцов, 87.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 24-го ТУРУ