Про Івана Боберського більше дізнаються у Республіці Хорватія

11 листопада 2021 р. у Посольстві України в Республіці Хорватія учасник бойових дій Павло Гладиш передав Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Хорватія Василю Кириличу синьо-жовтий прапор захисників України, а також книги про Івана Боберського та Романа Шухевича авторства доцента нашого вишу Андрія Сови.

Надзвичайний і Повноважний Посол України
в Республіці Хорватія Василь Кирилич (праворуч)
і представник Координаційної Ради учасників бойових дій Львівщини
при Львівській обласній державній адміністрації,
голова спортивно-патріотичного товариства «Шквал»
Павло Гладиш (ліворуч)


11 листопада 2021 р. делегація від Ради учасників бойових дій Львівщини прибула до Республіки Хорватія. На їхній фейсбук-сторінці з цього приводу зазначено: «Що ж, завдяки ініціативі Надзвичайного Посла України в Республіці Хорватія Василя Кирилича та його потужної команди, налагодженій співпраці з заступниками ЛОДА Андрієм Годиком, Віталієм Загайним та Іваном Собком, керівництвом департаменту соцзахисту Романом Андресом та Іваном Тимочком, головою Громадської ради при ЛОДА Андрієм Болюбашем, а також нашим меценатам, група ветеранів відправилась на осінній реабілітаційний відпочинок на острів Крк у розкішний комплекс «Малін». Кожен етап підготовки до цієї поїздки вимагав великих зусиль та чіткої комунікації. Ми справились!!! Бійцям побажаємо приємно відпочити та якісно провести реабілітацію!!! Все буде Україна!!!».

Надзвичайний і Повноважний Посол України
в Республіці Хорватія Василь Кирилич з представниками
Координаційної Ради учасників бойових дій Львівщини
при Львівській обласній державній адміністрації


Під час зустрічі у Посольстві України в Республіці Хорватія учасник бойових дій, голова спортивно-патріотичного товариства «Шквал» Павло Гладиш передав Надзвичайному і Повноважному Послу України в Республіці Хорватія Василю Кириличу синьо-жовтий прапор захисників України, а також книги про Івана Боберського та Романа Шухевича авторства доцента нашого вишу Андрія Сови. Відзначимо, що Іван Боберський упродовж першої третини ХХ ст. неодноразово бував на хорватській землі. Так, у серпні 1911 р. він представляв українське гімнастичне товариство «Сокіл» на з’їзді слов’янських соколів у Загребі (на з’їзді були делегації від хорватів, болгар, сербів, чехів, поляків, словенців). У лютому–квітні 1928 р. Іван Боберський відбув тримісячну поїздку Європою, провівши зустрічі та виступаючи з доповідями на актуальні питання освіти, культури, історії і політики у Берліні, Празі, Відні, Любляні, Загребі, Бєлграді, Софії, Бухаресті, Чернівцях, Львові, Варшаві, Гамбурзі, Лондоні, Ліверпулі.

Отож, сподіваємося, що про Івана Боберського більше знатимуть у Хорватії. Прийде час, що і там українці гідно пошанують Великого Сина України, як це зробили у Республіці Словенія, відкривши у вересні 2020 р. пам’ятну таблицю у містечку Тржич на його честь!


Андрій Козира 

Фотографії із сайту Посольства України в Республіці Хорватія 
та ФБ-сторінки Координаційної Ради учасників бойових дій Львівщини 
при Львівській обласній державній адміністрації 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ