Рапіристи ЛДУФК у складі збірної України на Кубку світу вперше у сезоні-21/22 пробилися у ТОП-8

У болгарському Пловдиві напередодні, 1-го травня, завершився черговий етап Кубка світу з фехтування на рапірах серед чоловіків сезону-2021/2022. Збірна України, у складі якої виступали троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент четвертого курсу Даниїл Гойда та випускники Клод Юнес і Ростислав Герцик, а також киянин Андрій Погребняк посіла восьме місце у командній першості, що є найкращим результатом «синьо-жовтих» рапіристів у поточному сезоні Кубку світу.

Андрій Погребняк, Даниїл Гойда, Клод Юнес та Ростислав Герцик (на фото – зліва направо) стартували в командних змаганнях у Пловдиві з перемоги у напрочуд напруженому поєдинку 1/16 фіналу проти збірної Чехії на чолі з бронзовим призером особистого олімпійського турніру Токіо-2020 Александром Шупенічем. Підсумкові цифри українсько-чеського протистояння на табло – 45:44 – якнайкраще характеризують те, що відбувалося на фехтувальній доріжці упродовж цієї зустрічі.

Далі підопічні заслуженого тренера України Сергія Гаравського, який вищу освіту також здобув у стінах нашого Університету, змусили скласти зброю п’ятий номер посіву, національну збірну Гонконгу. Команду олімпійського чемпіона Чун Ка Луна наші рапіристи перемогли з перевагою у шість уколів – 45:39.

Програвши у чвертьфіналі суперникам з Японії з рахунком 30:45, українці в міні-турнірі за місця з п’ятого по восьме спочатку поступилися збірній Польщі (25:45), а завершили свої виступи у Пловдиві поразкою від команди Угорщини з відставанням у сім уколів – 38:45.

У підсумку наш квартет завершив турнір на восьмому місці, що наразі є найкращим командним результатом в чоловічій рапірі для України у Кубку світу сезону-2021/22.

А переможцями командної першості болгарського етапу Кубку світу стали рапіристи збірної Італії, які у фіналі здолали супротив команди Франції. Трійку призерів доповнила збірна США, яка у «бронзовій» дуелі виявилася сильнішою за кривдників українців – японських рапіристів.

За тотального домінування італійців пройшов і особистий турнір звітного етапу Кубку світу в Пловдиві, на старт якого вийшло 190 рапіристів. Золоту, срібну і бронзову медалі вибороли представники Італії – Алессіо Фоконі, Даніеле Гароццо та Томмазо Маріні відповідно. Останній розділив третю сходинку подіуму з угорцем Гергьо Семешем.

Серед українців в особистій першості найкращим став Андрій Погребняк, який посів 27-е місце. Досвідчений киянин, в активі якого є «бронза» домашнього Євро-2008, виграв п’ять з шести боїв у групі й напряму кваліфікувався до основної таблиці ТОП-64, де спочатку в рівному бою двома уколами переміг француза Тівана Бібара (15:13), але далі поступився майбутньому переможцю турніру Алессіо Фоконі з Італії – 6:15.

Ще один український рапірист, який пробився в основну сітку особистих змагань, випускник кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – доцент Василь Бусол) нашого вишу Клод Юнес, зазнавши поразки з рахунком 9:15 у поєдинку з іншим італійцем Гійомом Б’янкі, склав зброю в 1/32 фіналу.

Додамо, що Ростислав Герцик та Даниїл Гойда, успішно подолавши груповий кваліфікаційний етап, програли свої бої в турі прямого вибування за вихід у ТОП-64 і посіли 77-е та 98-е місця відповідно. А магістрант нашого Університету Максим Гаравський (син старшого тренера українських рапіристів Сергія Гаравського) завершив свої виступи у Пловдиві за результатами групового етапу кваліфікації і в підсумковому протоколі обійняв 162-й рядок.

Фото nffu.org.ua