Роман Вантух допоміг «Зорі» в матчі Ліги конференцій обіграти румунську «Університатю»

Луганська «Зоря» у першому матчі третього раунду футбольної Ліги конференцій УЄФА сезону-2022/2023 обіграла румунську «Університатю» з міста Крайова. До перемоги українців долучився й Роман Вантух – випускник Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, який відіграв на полі усі 90 хвилин, а студент кафедри футболу нашого вишу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Максим Хлань був у запасі «чорно-білих котів».

ФУТБОЛ. ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ2022/2023

3-й кваліфікаційний раунд.
Перший матч

«Зоря» (Луганськ, Україна) –
«Університатя» (Крайова, Румунія) – 1:0 (0:0)

4 серпня. Люблін (Польща). «Арена Люблін».
Початок – 20:30

Арбітр – Георгій Давидов (Болгарія).

Лайнсмени: Деніз Соколов, Мирослав Максимов (обидва – Болгарія).
Четвертий арбітр – Драгомир Драганов (Болгарія).

«ЗОРЯ»: Дмитро Мацапура, В’ячеслав Чурко (Дмитро Мишньов 78), Владислав Кабаєв (Максим Лунєв 72), Сергій Булеца, Єгор Назарина, Максим Імереков, Денис Нагнойний (Деніс Безбородько 81), Арсеній Батагов, Роман Вантух.

Головний тренер – Патрік ван Леувен.

«УНІВЕРСИТАТЯ»: Давид Лазар, Пауль Папп, Олександру Крецу (Володимир Скречу 65), Олександру Матею, Андрій Іван, Нікусор Банку, Елвір Коліч (Йован Маркович 78), Міхай Кепецине, Анте Рогуліч (Штефан Баярам 46), Сержу Ханка, Раул Сілва.

Головний тренер – Ласло Балінт.

Гол: Денис Нагнойний 55

Попередження: Денис Нагнойний 49, Олег Данченко 60, Єгор Назарина 90+4 – Нікусор Банку 6, Сержу Ханка 55.

Луганська «Зоря» провела свій перший офіційний поєдинок із грудня 2021 року. Причому цей матч був дебютним для команди під керівництвом нідерландця Патріка ван Леувена. У третьому раунді кваліфікації Ліги конференцій луганцям у суперники дісталася румунська «Університатя». Через російське воєнне вторгнення домашній поєдинок цієї стадії «чорно-білі коти» вимушені були проводити в польському Любліні.

Почнемо із глобальних речей. Цього єврокубкового сезону-2022/2023, в якому поки що проходять лише кваліфікаційні матчі, українські клуби йдуть непогано. П’ять ігор, три перемоги, один прохід та один виліт. Загалом результат на позитивну оцінку. А якщо згадати, що цьому передувала дев’ятимісячна пауза, то все взагалі навіть здорово. Напередодні свою битву розпочинала луганська «Зоря», яка пережила зміну тренера та втрату величезної кількості лідерів. Та що там говорити, злі язики навіть шепотіли про можливий кінець... Але «Зоря» жива і грає в єврокубках.

Багато хто чекав на перший матч «Зорі», щоб приблизно зрозуміти, чого очікувати від Патріка ван Леувена. Екс-наставник академії донецького «Шахтаря» не здивував схемою, зробивши ставку на 1–4–3–3, проте кілька кадрових рішень викликали питання. Наприклад, поява на вістрі 20-річного Нагнойного, який на всіх статистичних сайтах вважається правим захисником. Але він форвард, інакше Денис просто б не забивав так багато на юніорському рівні.

Перший тайм «Зоря» провела дуже гідно. Можливо, луганці не створили величезної кількості моментів, але вони вели гру, контролювали м’яч, класно атакували флангами. Та й кіпера суперника кілька разів виручити змусили. Небезпечно здалеку встиг пробити Назарина, відмінний епізод був у Кабаєва, якого останній тиждень сватають у «Динамо», свій шанс упустив легіонер Крістіан. «Університатя» кілька разів намагалася огризнутися високим пресингом, але опорна зона «Зорі» всю небезпеку нейтралізувала. Побачити в дії юного центрбека Батагова так і не вийшло – суперник до нього тупо не доходив.

Як ви могли зрозуміти з абзацу вище – нам сподобалася гра «Зорі». Навіть дуже. Колектив Патріка ван Леувена перевершив очікування, проте, щоб закріпити успіх, потрібно було забивати. Як мінімум один раз. Своє щастя номінальні господарі («Зоря» домашній матч грала у Польщі) знайшли на 55-й хвилині – Чурко якісно подав із кута поля, а Нагнойний парашутом запустив сферу за лінію – 1:0. Ставка тренера зіграла – знімаємо, як кажуть, капелюх.

У другому таймі, і до, і після пропущеного голу «Університатя» виглядала непогано. Принаймні вони згадали, що футбольне життя існує і за межами власної половини поля, що спричинило декілька небезпечних випадів. До забитого голу справа не дійшла, але навіть така активність – вже непогано на тлі поганого першого тайму.

Ближче до кінця гри темп у грі знизився до мінімального. «Зоря» трохи підсіла, що, враховуючи величезний простій у ігровій практиці, не може викликати питання. Здавалося, що саме наприкінці румунський опонент зможе переламати гру та зрівняти, проте їх вистачило тільки на один непоганий момент, який призвів до першого та єдиного удару у площину воріт за 90 хвилин ігрового часу. Ось такий суперник цього разу дістався луганчанам, правда їх це не повинно сильно бентежити. «Зоря» Патрика ван Леувена показала чудову гру, здобувши важливу перемогу. Перспективи у команди є, і тут йдеться не лише про єврокубки.

Додамо, що матч-відповідь відбудеться в румунському місті Крайова в четвер, 11-го серпня. Початок – о 20:30 за київським часом.

За матеріалами ua-football.com

Фото з офіційного сайту ФК «Зоря»