«Рух» U-19 Віталія Пономарьова з перемоги дебютував у Юнацькій лізі УЄФА (Відео)

Напередодні, 14-го вересня, юнацька футбольна команда «Руху» U-19, в складі якої грає низка студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, розпочала свої виступи у Юнацькій лізі УЄФА сезону-2022/2023. У першій грі стартового раунду Шляху чемпіонів «жовто-чорні» з рахунком 1:0 обіграли одноліток польського клубу «Заглембе» з Любіна. Але переможець двораундового протистояння визначиться у матчі-відповіді, що відбудеться 5-го жовтня.

Для «Руху» та «Заглембе» звітний поєдинок став дебютним у Юнацькій лізі УЄФА. Цікаво, що гра відбулася на по полі польського клубу, однак номінально, згідно з календарем, господарями були галичани. Адже через війну в Україні, УЄФА не дозволяє грати міжнародні матчі на території нашої держави. Тож клуби домовилися, що місцем обох зустрічей буде Любін.

Тренерський штаб «Руху», який на сто відсотків сформовано з випускників нашого Університету (головний тренер – Віталій Пономарьов, асистент – Іван Шуга, тренер воротарів – Юрій Шевчук, тренер-аналітик – Мар’ян Шевчук), на гру виставив наступний склад: Герета, Роман, Холод, Слюбик, Кітела, Бойко (Русяк, 67), Підгурський, Непейпієв (Добрянський, 79), О. Федор, Столярчук (Товарницький, 51), Пастух (Касарда, 45).

Обидві команди доволі обережно розпочали поєдинок, немов придивляючись одна до одної. Тож не дивно, що перший удар по воротах стався лише на 12-й хвилині, коли гравець «Заглембе» Каспер Мащак пробив здалеку, але голкіпер «Руху» Юрій-Володимир Герета контролював ситуацію.

Небезпечні моменти суперники почали створювати вже ближче до середини першого тайму. А щойно час гри перетнув екватор першої 45-хвилинки, атака «жовто-чорних» завершилася голом. На 24-й хвилині Олег Федор на швидкості пройшов суперника на правому фланзі атаки своєї команди та виконав простріл на дальню стійку, де м’яч у сітку воріт поляків потужним пострілом з гострого кута вколотив стедент третього курсу нашого Університету – Руслан Непейпієв, забивши в такий спосіб історичний, дебютний м’яч «Руху» у Юнацькій лізі УЄФА.

До завершення першого тайму гравці «Заглембе» намагалися відновити статус-кво. Звісно, гравці «Руху» також горіли бажанням не тільки залишити свої ворота у недоторканності, а й збільшити перевагу в рахунку. Однак до свистка на перерву цифри на табло стадіону «Заглембе» не змінилися – 1:0 на користь чемпіонів України.

Друга половина зустрічі розпочалася з неприємного сюрпризу для команди Віталія Пономарьова. Вже на 48-й хвилині головний арбітр матчу Мілош Савовіч прийняв доволі спірне рішення – показав другу жовту картку захиснику «Руху» Богдану Слюбику. Тож майже усю другу половину зустрічі «жовто-чорні» провели вдесятьох.

Втім, цей факт не допоміг «Заглембе» забити бодай один м’яч у ворота Герети. «Рухівці» дуже надійно діяли в обороні, а при першій нагоді вибігали у швидкий контрнаступ, тим самим змушуючи поляків тримати позаду достатню кількість своїх захисників. У підсумку в другому таймі глядачі забитих голів не побачили, тож номінальні господарі, а по факту реалій життя гості здобули перемогу з мінімальним рахунком 1:0. Однак на цьому боротьба ще далеко не завершена. Доля путівки в українсько-польському протистоянні до другого раунду Шляху чемпіонів визначиться 5-го жовтня, коли «Заглембе», уже не лише фактично, а й формально, прийматиме «Рух» на своєму полі у матчі-відповіді.

Післяматчевий коментар головного тренера «жовто-чорних» Віталія Пономарьова: «Я дякую хлопцям за цю гру. Весь другий тайм ми грали в меншості, але гравцям вдалось зберегти переможний рахунок. В першому таймі хлопці виконували нашу установку на матч, у другому таймі, після вилучення, ми, звісно, змінили наш план на гру. Але це лише перший матч, тому у протистоянні із «Заглембе» ще нічого не вирішено.

Для футболістів це був перший матч на такому рівні. Перед поєдинком ми заспокоювали хлопців, але сама назва турніру змусила гравців хвилюватись. Було помітно на перших хвилинах, що присутній невеличкий мандраж, але вже після 15-ї хвилини заспокоїлись та забили гол. Вважаю, що у першому таймі мали перевагу».

За матеріалами ФК «Рух»