Семеро студентів ЛДУФК змагатимуться на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023

Сьогодні, 12-го січня, в американському місті Лейк-Плесід запалає вогонь ХХХ Всесвітньої зимової Універсіади – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games. Спортивну честь синьо-жовтого прапора на планетарному студентському форумі захищатимуть й семеро представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Всесвітні університетські ігри FISU є найбільшою мультиспортивною подією для студентів-спортсменів віком від 17-ти до 25-ти років. ХХХІ Всесвітні зимові університетські ігри 2023 року в американському Лейк-Плесіді зберуть 1443 спортсмени, які будуть представляти понад 540 закладів вищої освіти з 46-ти країн планети. Загалом у 12-ти видах спорту (гірських лижах, біатлоні, лижних гонках, керлінгу, фрістайлі та вільному катанні, фігурному катанні, хокеї, лижному двоєборстві, шорт-треку, сноубордингу, стрибках на лижах з трампліна, ковзанярському спорті) буде розіграно 86 комплектів медалей. Змагання відбудуться на майданчиках, розташованих по всій північній частині Нью-Йорка, включаючи Лейк-Плесід, Саранак-Лейк, Вілмінгтон, Норт-Крік, Кантон і Потсдам.

Зазначимо, що Лейк-Плесід вдруге прийматиме Всесвітню зимову Універсіаду, Вперше це сталося в 1972 році. А ще Лейк-Плесід, нагадаємо, двічі, у 1932 і 1980 роках, був столицею Зимових Олімпійських Ігор.

Найбільш численна команда учасників представлятиме, як і годиться, господарів змагань – у заявці збірної США 150 атлетів. Численні команди привезли також Японія (139 чоловік), Канади (121), Південної Кореї (85)...

У складі збірної України 67 спортсменів, які змагатимуться у дев’яти видах спорту – біатлоні (8), гірських лижах (4), шорт-треку (5), фігурному катанні (4), лижних гонках (9), лижному двоєборстві (3), фрістайлі (5), сноубордингу (6) та хокеї (23). Зауважимо, що в єдиному ігровому виді спорту на зимових Універсіадах – хокеї, українська студентська збірна буде грати вперше з 2013 року, коли в італійському Трентіно посіла дев’яте місце серед 12-ти команд.

Серед тих, хто захищатиме честь синьо-жовтого прапора на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023, відзначимо учасників останньої Зимової Олімпіади у Пекіні-2022 – гірськолижницю Анастасію Шепіленко, представника лижного двоєборства Дмитра Мазурчука, фігуриста Івана Шмуратка, а також чемпіона світу серед юніорів зі сноубордингу Михайла Харука; медалістів Європейського юнацького фестивалю різних років – біатлоніста Степана Кінаша, фігуристку Анастасію Гожву та сноубордиста Гліба Мостовенка.

Спортивну честь синьо-жовтого прапора
на планетарному студентському форумі в Лейк-Плесіді
захищатимуть й 7 представників ЛДУФК, а саме
:

Олена Городна (біатлон) – студентка ІІ курсу факультету ФКіС

Анастасія Шепіленко (гірські лижі) – магістрантка ІІІ факультету ФКіС

Катерина Шепіленко (гірські лижі) – студентка ІІІ курсу факультету ФКіС

Анастасія Гасюк (фрістайл) – студентка І курсу факультету педосвіти

Дмитро Мазурчук (лижне двоєборство) – магістрант факультету ФКіС

Євген Ратушний (хокей) – студент IV курсу факультету ФКіС

Іван Сисак (хокей) – студент IV курсу факультету ФКіС

Офіційна церемонія відкриття ХХХІ Всесвітньої зимової Універсіади-2023 в Олімпійському центрі Лейк-Плесіда розпочнеться сьогодні, 12-го січня, о 19:00 за місцевим часом (київський час – 02:00 13-го січня). Ігри офіційно відкриються запалюванням котла, в якому буде горіти символічний вогонь в історичному парку Брюстер. Котел заввишки приблизно 12 футів, спроектований і створений Adirondack Studios з Аргайла (штат Нью-Йорк), використовуватиме світлодіодні ліхтарі в першій у своєму роді безвуглецевій презентації. Виготовлені з вуглецевої сталі, верхні рамки зображують силуети Високих Піків. Єдиний у своєму роді котел оздоблений стрічкою з піктограмами зимових видів спорту, що дозволяє просвічувати світло від інтенсивного світлодіодного стробоскопа всередині.

До речі, квитки на офіційну церемонію відкриття коштують 45 доларів США. Офіційний талісман ХХХІ Всесвітньої зимової Універсіади-2023 в американському Лейк-Плесіді – милий лось Адірондак Мак (на фото нижче).

Додамо, що з повним складом
студентської збірної України можна ознайомитися на сторінці
Комітету фізичного виховання та спорту МОН України

Трансляції змагань можна переглядати