Сергій Бубка: «Наш прапор повинен підійматися, а гімн має й надалі лунати по всьому світу»

Президент Національного Олімпійського Комітету України, член Міжнародного Олімпійського Комітету, олімпійський чемпіон Сеулу-1988 зі стрибків з жердиною Сергій Бубка виступив з промовою на 51-й Генеральній Асамблеї Європейських олімпійських комітетів, що тривала упродовж двох попередніх днів, 10-го і 11-го червня, в столиці Північної Македонії місті Скоп’є.

Президент НОК України Сергій Бубка на Асамблеї ЄОК у Скоп’є відзвітував про вже реалізовані проєкти з підтримки українських спортсменів.

До вашої уваги головне з виступу Сергія Назаровича
на 51-й Генеральній Асамблеї ЄОК
:

▶ Ми хочемо, щоб українські спортсмени продовжували брати участь в міжнародних змаганнях і продовжували представляти Україну. Разом з політичним керівництвом нашої держави ми твердо переконані в тому, що Україна повинна й надалі бути представлена в міжнародних змаганнях. Наш прапор повинен підійматися, а гімн має й надалі лунати по всьому світу.

▶ Через війну люди в Україні гинуть щодня, серед загиблих є і велика кількість спортсменів.

▶ Після початку війни в Україні 24-го лютого нинішнього року Міжнародний олімпійський комітет негайно засудив порушення Олімпійського перемир’я і початок війни російською армією за підтримки білорусі.

▶ Створено Фонд солідарності для підтримки олімпійської спільноти та спортивного руху України, роботу якого я координую. Завдяки Фонду ми реалізували понад 70 індивідуальних проєктів з підтримки та передали на це близько 1,3 мільйона доларів.

▶ Зараз близько 3000 українських спортсменів та тренерів перебувають за кордоном. В Україні, Італії та Швейцарії, я зустрічався з нашими спортсменами та тренерами, щоб дізнатися, що ще ми можемо зробити для них.

▶ Внаслідок бойових дій та ворожих обстрілів в Україні зруйновано та/або пошкоджено багато спортивних об’єктів. Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт озвучив президенту МОК Томасу Баху пропозицію щодо залучення усіх представників світової олімпійської родини в якості спонсорів для відбудови спортивної інфраструктури в Україні, яку продовжує руйнувати війна. Президент МОК підтримав таку ініціативу та запевнив, що підтримка та велика хвиля солідарності з Україною не закінчаться.

▶ МОК продовжує моніторити ситуацію і підтримає санкції проти будь-кого, хто виступає за війну в Україні.

▶ Дякую усім європейським Національним олімпійським комітетам за потужну підтримку, яку вони надають ось уже впродовж трьох з половиною місяців українським спортсменам та усій олімпійській спільноті України.


За матеріалами сайту НОК України 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ