Сесія МОК схвалила зміну олімпійського девізу: «Швидше, вище, сильніше – разом»

Напередодні, 20-го липня, 138-ма сесія Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) на своєму засіданні схвалила зміну олімпійського девізу. Нова версія олімпійського гасла, яке відтепер звучатиме «Швидше, вище, сильніше – разом», визнає об’єднуючу сила спорту та важливість солідарності.

Члени МОК, серед яких президент Національного олімпійського комітету України, олімпійський чемпіон Сеулу-1988 Сергій Бубка та віцепрезидент НОК, олімпійський чемпіон Мюнхену-1972 Валерій Борзов, одноголосно підтримали оновлення і внесення поправок в Олімпійську хартію.

У своєму виступі президент МОК Томас Бах пояснив зв’язок між зміною і початковим девізом: «Солідарність посилює нашу місію – зробити світ кращим за допомогою спорту. Ми можемо йти тільки швидше, ми можемо прагнути тільки вище, ми можемо стати сильніше, тільки стоячи разом – в знак солідарності».

Відзначимо, старий девіз «Citius, Altius, Fortius» («Швидше, вище, сильніше») був запропонований засновником олімпійського руху сучасності бароном П’єром де Кубертеном у 1894 році, коли й було створено Міжнародний Олімпійський Комітет.

Тепер до цього вислову додали нове слово – «Разом». Тож, девіз наразі виглядає так: «Citius, Altius, Fortius – Communis» («Швидше, вище, сильніше – разом»).

Важливість єдності і солідарності також відображена в глобальній кампанії МОК під назвою «Разом сильніше». Саме ця кампанія направлена показати як спортсмени готувалися до Ігор-2020 в Токіо, навіть, коли світ довкола них зупинився. Вона підкреслює послання МОК про солідарність і віру в те, що світ рухається вперед тільки тоді, коли він рухається разом, а також непереборну силу Олімпійських ігор з об’єднання людей, спільнот і суспільств у всьому світі.


За матеріалами сайту НОК України 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ