Сестри Музичук розпочинають боротьбу за Кубок світу з шахів

У Сочі стартували Кубки світу-2021 з шахів серед чоловіків та жінок. Україну на турнірі представляють десять шахістів – четверо чоловіків і шестеро жінок, серед яких й зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – сестри Марія та Анна Музичук.

У чоловіків у змаганнях беруть участь 206 гравців, у жінок – 103. З другого кола починають 50 чоловіків та 25 жінок. Гра йде за нокаут-системою. З другого раунду сітки набирають звичного вигляду. У чоловіків буде 128 учасників, у жінок – 64.

У кожному турі буде зіграно по дві партії з класичним контролем: 90 хвилин на 40 ходів та 30 хвилин до кінця партії з додаванням 30 секунд за кожний хід, починаючи з першого. Якщо рахунок буде рівним, то після нового розіграшу кольорів за жеребкуванням відбудеться дві партії с контролем часу у 25 хвилин на всю партію з додаванням 10 секунд, починаючи з першого ходу.

Якщо і цього разу рахунок буде рівним, суперники зіграють з контролем по 10 хвилин на партію з додаванням 10 секунд за хід. Якщо рівновага збережеться, то гратимуть ще дві партії. Контроль: по 5 хвилин із додаванням 3 секунд на хід.

Коли ж переможця не виявлять і після цього, почнеться найцікавіше – Армагеддон. Це – одна партія. Гравець, який витягнув жереб, може обирати колір. Шахісту з білими фігурами дається 5 хвилин на партію, чорним – 4 хвилини. Після 60-го ходу обидва гравці отримають додавання 2 секунди на хід. В разі нічийного результату переможцем матчу оголосять шахіста, який грав чорними.

Двоє переможців потрапляють на турнір претендентів або претенденток... Це все чудово. Але є маленька деталь: у Кубках світу грають ті, хто вже має право виступати у претендентських змаганнях (росіянки Олександра Гарячкіна та Катерина Лагно) або є чемпіоном світу (норвежець Магнус Карлсен). Безумовно, це – явна несправедливість, адже ті, хто грають на ранніх стадіях з цими грандами, мають гірші шанси за інших. Взагалі, ідея змішувати відбіркові змагання з невідбірковими не є найкращою. Що поробиш, росіяни, престиж яких у спорті стрімко падає, вирішили залучити Магнуса Карлсена для підняття цього престижу.

На Кубках світу зіграють десять українських гросмейстерів – четверо чоловіків та шестеро жінок. У першому раунді виступить наш Юрій Кузубов. З другого розпочнуть Юрій Криворучко, Антон Коробов та Олександр Арещенко. У жінок четверо стартують на початку турніру – Наталія Букса, Юлія Осьмак, Інна Гапоненко та Анна Ушеніна. З другого кола на арену вийдуть вже сестри Музичук – Марія та Анна.

Призи дістануться 78-ми чоловікам, які поступилися на старті – 3750 доларів, у другому колі (64 учасники) – 6000. У жінок – 39 тих, що програли, отримають – 3750, а в другому раунді 32-м шахісткам, які вилетіли, дістануться 5000.

На старті турніру виграли Юрій Кузубов, Наталія Букса, Інна Гапоненко та Юлія Осьмак. На жаль, поступилася Анна Ушеніна. Та в неї є ще шанси відігратися.

Додамо, що змагання у Сочі завершаться 4-го серпня серед жінок та 8-го серпня серед чоловіків.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ