Сестри Музичук у складі збірної України стартують на командному чемпіонаті світу

В іспанському Сіджесі стартує командний чемпіонат світу з шахів серед жінок. За нагороди світового форуму змагатиметься і національна збірна України, у складі якої на перших двох дошках гратимуть зіркові випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – екс-чемпіонка світу Марія Музичук та її старша сестра Анна, які у світовому рейтингу ФІДЕ наразі займають шосту і сьому позиції.

Загалом на чемпіонаті світу зіграють дванадцять команд, дві з яких обрав президент ФІДЕ. У кожній збірній по чотири основні учасниці та по одній запасній. В українській команді зіграють сестри Анна та Марія Музичук, Юлія Осьмак і Наталія Букса, компанію яким складе ще одна екс-чемпіонка світу Анна Ушеніна.

Команди розділені на дві групи, у кожній з яких пройде колове змагання. У групі «В», до якої потрапили українки, грають збірні Грузії, Польщі, Німеччини, Казахстану та ФІДЕ-Америка. Остання команда складається з південноамериканських шахісток.

До групи «А» входять збірна шахової федерації Росії, Індія, Азербайджан, Франція, Вірменія та Іспанія. Як ви звернули увагу, шахістки представлятимуть не саму Росію, а збірну шахової федерації Росії. Мабуть, таким чином виконується рішення виконкому Всесвітнього антидопінгового агентства і Спортивного арбітражного суду, згідно з яким російські спортсмени не мають права виступати на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх до 16-го грудня 2022 року.

Чотири найкращі колективи з кожної групи виходять до нокаут-системи, де відбудуться чвертьфінали, півфінали та фінал.

Контроль часу на кожній стадії: 45 хвилин – до кінця партії плюс десять секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого. Кожний двобій у нокауті складається з двох матчів. У разі матчевої нічиєї не враховуватимуться індивідуальні результати, а пройде додатковий поєдинок з бліцу – по три хвилини плюс додаткові дві секундиза кожний зроблений хід, починаючи з першого. У разі мирного підсумку бліц-матчу призначатимуть армагеддон з однієї партії (5 хвилин на 4 з додаванням двох секунд, починаючи з 61-го ходу). Учасниць цієї партії обирають капітани команд.

Додамо, що у першому турі групового турніру українки грають з головними конкурентками підгрупи – збірною Грузії.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ