Шпажист Віталій Свистіль – бронзовий призер етапу Кубка світу в Парижі

У Парижі в неділю, 17-го квітня, завершився етап Кубка світу з фехтування на шпагах серед чоловіків. Після достатньо скромних результатів в особистих змаганнях українські мушкетери у командній першості в столиці Франції показали на що вони насправді здатні – наш квартет зійшов на третю сходинку медального подіуму. Приємно констатувати, що до бронзового успіху «синьо-жовтих» долучився й Віталій Свистіль – студент четвертого курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Приємно відзначити, що попри зміну поколінь і кадрів, наша чоловіча шпага продовжує тримати марку. У Парижі честь синьо-жовтого прапора разом з бронзовим призером Токіо-2020 Ігорем Рейзліним захищали Ян Сич, Нікіта Кошман, для якого це другий старт за команду і друга медаль, а також дебютував Віталій Свистіль (на фото вище – другий зліва).

Наша четвірка, сіяна під третім номером, розпочала виступ у Парижі з переконливої перемоги в 1/16 фіналу над Саудівською Аравією (45:28). Так само впевнено Рейзлін і Ко впоралися і з наступним, значно серйознішим суперником Ізраїлем (45:31). Тим часом як із боротьби за нагороди вже вибули такі сильні команди, як Швейцарія (поступилася Колумбії за вхід у ТОП-16 – 41:45) та Італія (програла за ТОП-8 Єгипту – 35:45).

Чвертьфінальний поєдинок українських шпажистів проти збірної Казахстану на чолі з віцечемпіоном особистих змагань Русланом Курбановим видався непростим. Ми пройшли шлях від відставання у «–3» після другого бою до переваги перед сьомим у «+6» (30:24). Віддамо належне суперникам, які не здавалися до останнього. Спочатку Алексаніну в дуелі з Рейзліним вдалося скоротити розрив до «–3» (35:32), а потім Шарлаімов зміг на останніх секундах протистояння з Сичем, який завершував цього разу усі наші зустрічі, зрівняти рахунок – 41:41. Доля поєдинку вирішилася у додатковий час, де вправнішим виявився наш шпажист – 42:41 на користь українців.

У півфіналі квартету «синьо-жовтих» протистояли представники Угорщини. У третьому бою суперникам вдалося зробити собі гандикап у «+3» (12:9). Двічі українські шпажисти максимально наближалися до них: спочатку Кошман у сьомому бою – 30:31, потім Рейзлін у восьмому передостанньому – 33:34. Сич, вийшовши на доріжку з «–2» у пасиві (35:37), боровся до останніх часток секунди, але нічого не зміг зробити з чинним чемпіоном світу і віцечемпіоном Токіо-2020 Гергеєм Шіклоші (42:45). Додамо, що в фіналі проти угорців не встояли й французи.

Поєдинок за «бронзу» проти чемпіонів Ігор-2020 шпажистів Японії, у складі яких були два співавтори «золотого» олімпійського дива Токіо-2020 Кокі Кано та Масару Ямада, одразу почав розвиватися за нашим сценарієм. Сич, Кошман та Рейзлін виграли свої перші бої – 5:2, 3:1, 5:2 відповідно й перевага українського квартету стала складати «+8». Проте без валідольної кінцівки не обійшлося. Ямаді, який виходив на заключний бій за «–11» (22:33), вдалося скоротити відставання до одного уколу. Але час цього разу грав на нашу користь – 40:39!

За матеріалами сайту НФФУ