Співпраця ЛДУФК імені Івана Боберського з ДДПУ імені Івана Франка

У рамках підписаної угоди між Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського та Дрогобицьким держаним педагогічним університетом імені Івана Франка, 5-го листопада на платформі ZOOM для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти навчально-наукового інституту фізичної культури і здоров’я м. Дрогобича, які навчаються за спеціальністю 014 «Середня освіта (Фізична культура)», проведена відкрита онлайн-лекція на тему «Фізичне виховання в умовах нової української школи».

Лекція проведена доцентом кафедри теорії та методики фізичної культури ЛДУФК імені Івана Боберського, кандидатом наук з фізичного виховання і спорту Наталією Сороколіт.

Лектор ознайомила студентів та викладачів зі складовими формули нової української школи, ключовими компетентностями освітньої реформи, новою структурою школи, державними стандартами та освітніми галузями в межах НУШ, з модельною навчальною програмою з фізичної культури, особливостями оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з фізичної культури, а саме: формувальним оцінюванням та його техніками, а також з особливостями проведення занять з фізичного виховання у рамках чинної реформи.

Одне з нововведень нової української школи – модельна навчальна програма, яка містить 44 варіативні модулі з фізичного виховання. Відповідно до зазначеної програми, варіативні модулі обиратимуть учні спільно з учителями. Лектор наголосила, що розробники модельної програми пропонують одночасно запроваджувати три–чотири модулі. В одному спортивному залі має одночасно викладатися кілька видів спорту на кожному уроці, тож 30 учнів у класі не займатимуться одним і тим самим видом спорту, а зможуть обрати цікавий для себе.

Планується, що варіативні модулі змінюватимуться кожну чверть або триместр. Водночас передбачено, що школи зможуть закуповувати інвентар під кожен варіативний модуль, а не обходитися виключно тією матеріально-технічною базою, яка в них є зараз. З наступного навчального року модельна навчальна програма буде запропонована в усіх закладах загальної середньої освіти по країні. Якщо в майбутньому гриф і рекомендацію міністерства отримають ще й інші програми, крім презентованої, то школи зможуть обирати і між ними.

По завершенні лекції відбулось її активне обговорення та виникла велика кількість запитань, як від студентів інституту, так і від викладачів кафедр: теорії та методики фізичного виховання ДДПУ імені Івана Франка, кафедри теорії та методики фізичної культури ЛДУФК імені Івана Боберського та кафедри спортивно-педагогічних дисциплін ПНУ імені Василя Стефаника. Лектор дала повні та змістовні відповіді на поставлені запитання.

Також було запропоновано і надалі проводити подібні онлайн-лекції для студентів кращими викладачами вищезазначених кафедр.