Станіслав Гриник – бронзовий призер ХІ Меморіалу Ігоря Первачука з вільної боротьби

У Львові завершився традиційний, уже 11-й за ліком Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків і дівчат U-15 та юніорів U-20, присвячений пам’яті майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу і Європи серед юніорів, володаря Кубка світу Ігоря Первачука – випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Зазвичай, Меморіал Ігоря Первачука має міжнародний статус – у попередні роки серед його учасників, які змагаються за почесні ексклюзивні нагороди, були борці з понад десяти країн Європи і не тільки. Втім, через добре відомі причини, на цьогорічний турнір до міста Лева закордонні гості не приїхали. Однак і національний рівень турніру був достатньо представницький: на чотири килими СТБ літніх видів спорту Міністерства оборони України (велотрек – легкоатлетичний манеж СКА) у Львові загалом виходили 285 борців з 14-ти областей та команди Києва.

У турнірі серед юніорів вікової групи U-20 змагалася й низка студентів молодших курсів кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Найкращий результат серед них показав 19-річний першокурсник факультету фізичної культури і спорту Станіслав Гриник, який виступав у ваговій категорії до 86 кг.

В цій ваговій категорії у стартовому протоколі було шість борців. Тож згідно з правилами, на попередньому етапі їх було розподілено на дві групи – по три борця в кожній, відповідно до рейтингу. Гриник потрапив до групи «А», де його суперниками були два студенти Львівського фахового коледжу спорту – 17-річні Єгор Горох і Олександр Тенча. Зазначимо, що вони обидва тренуються у Сергія Слюсаренка – випускника ЛДУФК імені Івана Боберського.

Сутички у групі для Гриника склалися по-різному і завершилися з дзеркальним підсумком. Тенчу він впевнено переміг, натомість Гороху поступився практично без найменших шансів на позитивний для себе результат. Програв Станіслав, на жаль, і півфінальне протистояння переможцю групи «В», 18-річному вихованцю львівського СК «Лідер» Павлу Васьковському, який тренується у випускника нашого Університету, заслуженого тренера України Ігоря Духа.

Однак завершив змагання Станіслав Гриник все ж на мажорній ноті. У «малому» фіналі, в якому визначався володар бронзової медалі, підопічний доцента кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу Ростислава Первачука (перший тренер – Роман Древко) зумів здобути технічну перемогу (перевага у 10 балів і більше) над Богданом Кириленком з Хмельницького.

Додамо, що золоту нагороду у ваговій категорії до 86 кг виборов Єгор Горох, який у фіналі переконливо довів свою перевагу в майстерності над Павлом Васьковським.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ