Стрибун у висоту Андрій Проценко – четвертий у фіналі «Діамантової ліги-2022»

У швейцарському Цюріху напередодні завершився фінальний етап «Діамантової ліги-2022» – найпрестижнішої серії змагань світового рівня з легкої атлетики, який тривав упродовж двох днів. В секторі для стрибків у висоту за крок до медального подіуму завершив змагання українець Андрій Проценко – випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – доцент Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Літній сезон 2022 року виявився для українського стрибуна у висоту Андрія Проценка напрочуд насиченим на події – як яскраві та приємні, так і ті, які мали зовсім інше забарвлення. Через повномасштабну війну росії проти України він разом з сім’єю півтора місяці залишався в окупованій ворогами Херсонській області. У той час, коли решта атлетів починали змагатися, він лише виїхав звідти й робив перші кроки на шляху до повернення фізичної форми. Проте саме цей надскладний рік виявився одним з найуспішніших для нього.

Після двох бронзових медалей цьогорічних чемпіонатів світу та Європи й численних одноденних міжнародних стартів, у Проценка залишався лише один турнір – фінал «Діамантової ліги-2022». Зі стрибком на 227 см Андрій став у ньому четвертим.

Як і минулого року, фінал «Діамантової ліги» відбувся в Цюріху. І якщо в другий день змагань атлети виходили на доріжки й у сектори стадіону «Летцігрунд», то в перший глядачі стали свідками так званих City events. Перебуваючи в безпосередній близькості до секторів і бігових доріжок на одній з центральних площ міста, вони ніби самі стали частинкою «діамантового» фіналу, а його учасникам дарували просто неймовірну підтримку.

Цього року до програми City events увійшли біг на 5000 метрів та штовхання ядра серед чоловіків і жінок, а також стрибки з жердиною серед жінок й стрибки у висоту серед чоловіків.

Андрій Проценко з другої спроби подолав 227 см, після цього припустився помилки на висоті 230 см і дві спроби, які залишалися, вирішив перенести на 232 см. І хоч українець був дуже близьким до подолання й цієї висоти, планка, на жаль, цього разу не встояла. Він четвертий – канадієць Джанґо Ловетт обійшов його лише за спробами.

Цей показник став вирішальним і в боротьбі за перемогу. Італієць Джанмарко Тамбері зумів у вирішальний момент зібратися й таки обіграти американця Джу Вона Гаррісона. Обидва стрибуни подолали планку на висоті 234 см.

Додамо, що в активі українських легкоатлетів у фіналі «Діамантової ліги-2022» три нагороди. Переможницею в секторі для стрибків у висоту серед жінок стала чемпіонка Євро-2022 та срібна призерка чемпіонату світу-2022 Ярослава Магучіх. «Золото» їй приніс стрибок на 203 см. Срібною призеркою стала ще одна українка Ірина Геращенко, яка за спробами обійшла бронзову медалістку Ніколу Олислагерс з Австралії. Обидві стрибунки показали результат 194 см.

А чемпіонка Європи-2022 у потрійному стрибку Марина Бех-Романчук цього разу з результатом 14 м 96 см стала срібною призеркою змагань. Перемогла у цьому виді Юлімар Рохас із Венесуели – 15 м 28 см. «Бронзу» здобула Шаніка Рікеттс з Ямайки – 14 м 85 см.