Студенти ЛДУФК відвідали Львівський Фотомузей

У понеділок, 31-го жовтня 2022 року, студенти першого курсу факультету фізичної культури і спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського разом із доцентом кафедри олімпійської освіти Андрієм Совою відвідали Львівський Фотомузей.

У цьому начебто нема нічого надзвичайного. Але... Сьогодні, в час російсько-української війни, більшість музейних експозицій Львова на жаль недоступні для ознайомлення та огляду. Натомість Львівський Фотомузей дає можливість це зробити.

Зауважимо, що ця установа завдяки активній підтримці Національного університету «Львівська політехніка» розпочала діяльність нещодавно. 12-го липня цього року в Науково-технічній бібліотеці НУ «Львівська політехніка» Львівський Фотомузей відкрив свою першу експозицію.

Студенти прослухали захоплюючу розповідь ініціатора створення музею Романа Метельського, ознайомилися з раритетними фотоапаратами та камерами ХІХ–ХХ століть, оглянули старі світлини та поштівки.

Це дало можливість по-іншому поглянути на здобутки української культури Львова, Галичини та України. І це важливо сьогодні, коли війна йде не тільки за територію та людей, а й за українську мову, цінності та й загалом за українську культуру.

І на завершення учасники екскурсії зробили ретро-фото та написали декілька слів до книги відгуків: «Щиро дякуємо за чудову екскурсію у Домівці УФОТО та Львівського Фотомузею! 11, 12 ФКІС ЛДУФК імені Івана Боберського та викладач Андрій Сова. Цікаві факти, інтерпретації, яскрава подорож упродовж ХІХ–ХХ ст. Дякуємо і бажаємо Вам подальшого зростання! Львів, 31.10.2022 р.».

Андрій Козира
Світлини Ігоря Гармаша та Андрія Сови