Студентська збірна України з хокею зіграла першу гру на Універсіаді-2023

Напередодні, 12-го січня, в американському Лейк-Плесіді стартувала ХХХ Всесвітня зимова Універсіада – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games. Першими серед українців свої виступи на планетарному студентському форумі розпочала хокейна команда, в складі якої грають й двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Іван Сисак та Євген Ратушний. Першим суперником «синьо-жовтої» льодової дружини був один з головних фаворитів турніру – збірна Канади.

Студентська збірна України –
Студентська збірна Канади – 1:6 (0:0, 0:2, 1:4)

12 січня. Кантон (США). SUNY Canton Roos House.
Початок – 20:00 (час – київський).

УКРАЇНА: Кубрицький; Григор’єв – Гребеник, Ратушний – Дахновський, Сисак – Палійчук, Євтухов; Целогородцев – Мазур – Бородай, Матейченко – М. Сімчук – Кривошапкін, Панченко – Грабовецький – Ружніков, Чіканцев – Варава – Ступак.

Головний тренер – Вадим Шахрайчук. Тренер – Костянтин Сімчук.

КАНАДА: Едмондс; Волфорд – Кінг, Пекуетт – Маккормік, Д.Бержерон – Макперсон, Брассард – Хілленд; Кітінг – Штрутерс – Хауел, Гілмор – Янтсіс – Боллерс, Лефренс – Дмитрів – Девіс, Ші – Левідж – Коксхід.

Головний тренер – Гардінер Макдугелл.

Шайби: 0:1 – Левідж (Макперсон), 28:48; 0:2 – Кітінг (Хауел), 31:51; 0:3 – Хілленд (Янтсіс), 42:48; 0:4 – Штрутерс (Янтсіс, Хауел), 51:15; 1:4 – Кривошапкін (Матейченко), 52:03; 1:5 – Хілленд (Коксхід, Волфорд), 55:33; 1:6 – Штрутерс (Хауел, Макперсон – у більшості), 58:29.

Кидки по воротах: 12 (6+3+3) – 46 (20+15+11).

Штрафні хвилини: 10 – 6.

У першому ж матчі на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023 у США календар приготував студентській збірній України (гравці віком до 25 років) тест у вигляді зустрічі проти грізної команди Канади, яка на трьох останніх студентських зимових Іграх здобувала виключно бронзові медалі в чоловічому хокеї і приїхала до Лейк-Плесіда за найвищими нагородами, про що відверто говорить тренерський штаб на чолі з 63-річним Гардінером Макдугеллом.

Для досягнення поставлених завдань «Кленові листя» зібрали гравців виключно з університетської ліги Канади, рівень якої минулого тижня добре відчула наша збірна, зігравши в турне Канадою чотири виставкові матчі (одна перемога, три поразки). Цікаво, що три канадські хокеїсти грали проти «синьо-жовтих» у іграх турне Hockey Can’t Stop Tour: форвард Джарред Дмитрів (має українське коріння по лінії батька) і воротар Ренді Росс з Університету Саскачеван, а також захисник з досвідом виступів в АХЛ – Ноах Кінг із Університету Калгарі. До речі, у другій за силою лізі Північної Америки (АХЛ) із канадського складу «засвітилися» вже п’ять хокеїстів, але ще більше канадці пишаються попаданням на драфт НХЛ семи своїх збірників – згаданого вже воротаря Ренді Росса (6 раунд драфту НХЛ-2019, «Філадельфія»), захисників – Скотта Волфорда (3 раунд 2017 року, «Монреаль»), Якоба Пекетта (7 раунд 2017 року, «Нешвілл»), Метта Брассарда (7 раунд 2017 року, «Ванкувер»), нападників – Бретта Девіса (7 раунд 2 , «Даллас»), Бреді Гілмора (7 раунд 2017 року, «Детройт») та Ліама Хавела (4 раунд 2017 року, «Даллас»). Ніхто з них, щоправда, наразі у НХЛ ще не грав, але сам факт попадання на драфт говорить про високий потенціал та здібності цих молодих виконавців. Той же Хавел на дуже гарному рахунку і цього сезону, набравши 29 очок у 20-ти матчах за свій Університет Френсіса Хав’єра. Однак найкращу статистику в поточному сезоні мають не драфтовані виконавці, а 23-річний представник Університету Торонто – Кейл Боллер (30 очок у 18 іграх).

Ось така насправді дуже потужна збірна Канади вийшла на гру проти українців і з перемоги розпочала свій похід за першим «золотом» Універсіади з 2013 року. «Кленові Листя» у першому матчі студентських зимових Ігор зіграли на порядок активніше та мобільніше українців, здобувши впевнену перемогу з рахунком 6:1.

Родоначальники хокею захопили ініціативу з самого початку і домінували впродовж усієї зустрічі, а от закинули першу шайбу лише на екваторі зустрічі, коли Левідж вискочив віч-на-віч із Кубрицьким та майстерно переграв нашого воротаря в ближньому бою – 1:0. Після цієї шайби канадці тільки додавали в русі та швидкості, тож перевага в рахунку швидко отримала своє відображення й на табло...

Свій наступний, другий матч групового етапу збірна України зіграє вже завтра, 14-го січня, проти збірної Латвії, яка у першому матчі на Всесвітніх іграх програла Японії з рахунком – 3:8. Сподіватимемося, що у другій зустрічі на Універсіаді, яка розпочнеться о 23:30 за київським часом, підопічні Вадима Шахрайчука зіграють значно розкутіше та винахідливіше, ніж це вийшло на старті зимових студентських Ігор-2023.

ВСЕСВІТНЯ ЗИМОВА УНІВЕРСІАДА2023. ХОКЕЙ

Груповий етап. 1-й тур