Тимур Гудима – чемпіон України з вільної боротьби серед молоді. У Григорія Боднарюка – «бронза»

У Коломиї завершився Чемпіонат України з вільної боротьби серед молоді вікової категорії U-20, на якому студенти кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського завоювали дві медалі – Тимур Гудима здобув «золото», а Григорій Боднарюк став володарем «бронзи».

Студент другого курсу факультету фізичної культури і спорту Тимур Гудима змагався у ваговій категорії до 74 кг, в стартовому листі якої значилося 18 борців. Підопічний заслуженого тренера України, викладача кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу Олексія Мельника свій шлях до «золота» розпочав з впевненої перемоги в 1/8 фіналу над львів’янином Андрієм Крілем. Тимур ще в першому періоді (сутичка триває два періоди по три хвилини) провів низку прийомів, які рефері оцінив загалом у десять балів. І коли на табло загорілися цифри 10:0, а сталося це за 2 секунди до закінчення першої трихвилинки, рефері припинив «муки» Кріля – технічна перемога (фіксується, коли перевага одного з борців сягає восьми балів і більше) Гудими.

Аналогічним був і розвиток подій у чвертьфінальній сутичці за участю Тимура. Одесит Олексій Харчук протримався проти нашого борця лише 2 хвилини 45 секунд. Саме стільки часу вистачило Гудимі, аби вдруге поспіль здобути технічну перемогу – цього разу з рахунком 8:0.

Вісім балів за виконання прийомів підопічний Олексія Мельника заробив й у півфінальній сутичці, де його опонентом був дніпрянин Іван Семенов. Однак суперник Гудими зумів також набрати один бал. Тому сутичка тривала увесь передбачений правилами змагань час – 6 хвилин (два періоди по 3 хвилини), а Тимур переміг за балами з рахунком 8:1.

В іншому півфіналі, в якому другу путівку у фінал виборювали киянин Нікіта Каневський та Максим Школьняк з Хмельницького, інтрига зберігалася до останньої секунди протистояння. В підсумку, за рівного рахунку – 5:5, перемогу за додатковими показниками здобув Максим Школьняк.

Фінальна сутичка Тимур Гудима – Максим Школьняк вийшла менш інтригуючою. Як не намагався чинити спротив борець з Хмельницького, у нього були серйозні помилки в обороні та майже нічого не виходило в атаці. Тимур повністю контролював хід подій на килимі і хоча достроково завершити сутичку у нього не вийшло, фінальна сирена зафіксувала його «золоту» перемогу з перевагою у п’ять балів – 6:1.

Додамо, що разом з Тимуром Гудимою та Максимом Школьняком, володарями «золота» і «срібла» відповідно, на медальний подіум (на фото нижче) зійшли дніпрянин Іван Семенов та Сергій Михайлишин з Івано-Франківська, які в «малих, бронзових» фіналах обоє технічними перемогами (10:0 і 8:0 відповідно) довели свою перевагу над львів’янином Андрієм Крілем та киянином Нікітою Каневським.

Зійшов на медальний подіум на звітних змаганнях в Коломиї й студент четвертого курсу факультету фізичної культури і спорту Григорій Боднарюк. Підопічний доцента кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу Ростислава Первачука змагався у ваговій категорії до 70 кг, де нагороди виборювали 12 атлетів. Волею жереба Григорій пропускав раунд 1/8 фіналу, а його першим суперником, на стадії чвертьфіналу, був борець з Донеччини Олег Ігнатов, який вже мав у своєму активі впевнену перемогу – саме в 1/8 фіналу, де за 2 хвилини 24 секунди розібрався (технічна перемога – 10:0) з Ігорем Кісільовим з Дніпра.

Львівсько-дніпровське протистояння видалося видовищним та багатим на технічні дії з обох сторін. Суперники на двох заробили від рефері 19 балів. Однак значно більше прийомів провів Боднарюк, який в підсумку й здобув дострокову (сутичка тривала 4 хвилини 29 секунд) технічну перемогу з переконливим рахунком 15:4.

На жаль, півфінал для Григорія, де його суперником був ще один представник Донеччини Кирило Шарапов, склався напрочуд невдало. Борці, можна сказати, ще не боролися – пройшло зі старту першого періоду лише 34 секунди, а рахунок вже був 12:0 на користь Шарапова...

Втім, треба віддати належне і Григорію, і його тренеру. Ростислав Первачук зумів доволі оперативно привести до тями свого підопічного і в одному з двох «малих» фіналів, де визначалися володарі бронзових нагород, Боднарюк зумів перемогти Даниїла Кудінова з Полтавщини. Загалом суперники на двох заробили 12 балів, але їх співвідношення було два до одного на користь студента ЛДУФК імені Івана Боберського: по завершенні двох періодів на табло горіли цифри 8:4.

Додамо, що разом з Григорієм Боднарюком (на фото нижче – на подіумі крайній справа) на третю, «бронзову» сходинку медального подіуму зійшов киянин Віталій Кулакевич, який в іншому «малому» фіналі з рахунком 11:0 здобув дострокову технічну перемогу над Андрієм Чернишом з Броварів. А чемпіоном України став ще один представник Київщини Нарек Погосян, який у фіналі з рахунком 5:3 взяв гору кривдинок нашого Григорія Боднарюка – Кирилом Шараповим з Донеччини.

Напевне, як і кожен спортсмен, Григорій Боднарюк, виходячи на килим, мріяв про золоту медаль чемпіонату України. Втім, бронзова нагорода – також доволі непоганий результат для перспективного борця. А ще вона стала гарним подарунком до дня народження його тренеру – доценту кафедри атлетичних видів спорту Ростиславу Первачуку, якому нині, 23-го листопада, виповнилося 34 роки, з чим ми його й вітаємо та бажаємо міцного здоров’я, щастя й нових успіхів у викладацькій і науковій роботі та підкорення його учням найвищих спортивних висот.