Троє футболістів ЛДУФК зіграють за збірну України U-19 у відборі на Євро-2023

У четвер, 17-го листопада, юнацька збірна України U-19 з футболу стартує у кваліфікаційному раунді чемпіонату Європи 2023 року. У матчах за вихід до еліт-раунду в складі «синьо-жовтих» гратимуть й троє студентів другого курсу кафедри футболу (завідувач – Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – захисники Віталій Холод і Андрій Кітела та півзахисник Олег Федор.

Заявки на участь у чемпіонаті Європи 2023 року серед збірних команд вікової категорії U-19 (футболісти не старші 2004 року народження) подали 54 члена асоціації УЄФА, серед яких й Україна. 52 з них розпочнуть боротьбу на першому, кваліфікаційному етапі, де після жеребкування було сформовано 13 груп – по чотири в кожній.

Дві перші команди кожної групи та найкращий володар третього місця (за результатами матчів із першою та другою командами групи) навесні 2023 року приєднаються в елітному раунді відбору до збірної Португалії. Збірна Мальти здобула пряму перепустку до фінальної стадії на правах господаря турніру. Туди ж потраплять переможці семи груп еліт-раунду.

Збірна України у кваліфікації потрапила до групи 3, матчі якої прийматиме шведське місто Норчепінг. Суперниками «синьо-жовтих», окрім господарів турніру футболістів збірної Швеції, будуть однолітки з Косово та Кіпру.

ЄВРО-2023 (U-19). КВАЛІФІКАЦІЙНИЙ РАУНД

23 листопада (середа)

Косово – Кіпр

Швеція – Україна

примітка: час початку матчів – київський

СКЛАД ЮНАЦЬКОЇ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ U-19

Воротарі: Юрій-Володимир Герета («Рух» Львів), Давид Фесюк («Гайдук», Хорватія)

Захисники: Андрій Булеза, Олександр Роспутько (обидва – «Шахтар» Донецьк), Артем Бенедюк («Динамо» Київ), Віталій Холод, Богдан Слюбик, Андрій Кітела, Євгеній Пастух (усі – «Рух» Львів), Данило Удод («Аль-Айн», ОАЕ)

Півзахисники: Іван Лосенко, Олег Пушкарьов, Олександр Ющенко (усі – «Шахтар» Донецьк), Антон Царенко («Динамо» Київ), Олег Федор («Рух» Львів), Єгор Ярмолюк («Брентфорд», Англія), Іван Варфоломєєв («Ліберець», Чехія), Володимир Харабара («Нюрнберг», Німеччина), Андрій Семенець («Коріа Севілья», Іспанія)

Нападник – Ігор Горбач («Динамо» Київ)

Напередодні першого матчу збірної України у Норчепінгу
головний тренер нашої команди Сергій Нагорняк розповів про підготовку
до турніру та завдання, які стоять перед його підопічними:

«Часу для тренувального процесу у нас було катастрофічно мало, але доводиться виходити з нинішнього становища. 13-го числа ми виїхали з Києва. Потренувалися два дні в польському Ряшеві. У цей час до нас приєдналися легіонери. Знову ж таки, часу в нас було небагато, тому основний акцент був на тактичних заняттях. У вівторок, 15-го листопада, ми вирушили з Польщі до Стокгольма, а вже звідти – до Норчепінга. Вчора провели передігрове тренування, а сьогодні відбудеться сам старт у турнірі.

Втім, у нашій ситуації скаржитися не доводиться – на сьогодні ми маємо саме такі обставини. За останні три роки я практично не збирав команду в такому складі. Із початку пандемії Covid-19 ми провели лише два повноцінних тренування... Тому головною умовою при виборі футболістів на цей збір була ігрова практика.

З інформацією про суперників по групі маємо невеликі складнощі. У розпорядженні є лише одна гра збірної Косово за минулий рік. Але будемо виходити із ситуації таким чином, що в нас перший матч саме із цим суперником, а Кіпр та Швецію вивчатимемо вже по ходу матчів турніру. Натомість у суперників велика проблема, як вивчати нас (посміхається). На кваліфікаційний турнір ми їдемо як темна конячка. Тим не менше, наше завдання мінімум – вихід до еліт-раунду. Але ми максималісти, тому, незважаючи на всі обставини, наша мета – перше місце у своєму квартеті. А як усе складеться – подивимося, це футбол, який часто буває непередбачуваним».

За матеріалами сайту УАФ