У ЛДУФК розпочався новий сезон «Школи педагогічної майстерності»

У Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського, з ініціативи кафедри педагогіки та психології (завідувач – доцент Валерій Соловйов), факультету післядипломної та заочної освіти (декан – професор Олег Сидорко) та керівниці програми підвищення кваліфікації – професорки Світлани Криштанович розпочався новий сезон підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти «Школа педагогічної майстерності: освіта як інструмент безперервного професійного розвитку викладача закладу вищої освіти».

Першим у новому сезоні 7-го лютого поточного року стартував семінар «Сучасний спорт вищих досягнень». Упродовж трьох тижнів зі слухачами семінару теоретичними знаннями та практичними навичками ділилися науково-педагогічні працівники кафедри теорії спорту та фізичної культури нашого Університету – спікери доктори наук з фізичного виховання та спорту професор Юрій Бріскін (майстер спорту, заслужений діяч науки і техніки України), професор Аліна Передерій (майстер спорту, голова комісії ЛДУФК імені Івана Боберського з моніторингу якості освіти), доцент Ольга Задорожна (майстер спорту, сертифікований фітнес-тренер) та спеціально запрошена супермодель – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Неоніла Нерода.

Метою заходу була актуалізація знань щодо сфери сучасного спорту вищих досягнень, підготовки кваліфікованих спортсменів, опанування досягнень провідних вітчизняних та іноземних вчених і світової практики.

До уваги слухачів було запропоновано теми:

«Соціальні практики сучасного спорту» (професор Юрій Бріскін), у межах якої було розглянуто основоположні засади сучасного спорту вищих досягнень. Окрему увагу акцентовано на системі соціальних практик сучасного олімпійського, професійного та адаптивного спорту з урахуванням різноманітних тенденцій його розвитку, а також правовому статусі спорту у світі та в Україні. Як і очікувалося, відбулася жвава дискусія.

 

«Секрети тренера-професіонала» (професор Аліна Передерій), у межах якої представлено широкий спектр напрямів професійної діяльності тренера та сучасні вимоги до різних сторін його підготовленості. Слухачі мали змогу ознайомитися з низкою підводних течій, з якими стикається сучасний тренер у професійній діяльності (зокрема тих, що стосуються вибору стилю керівництва групою та специфікою роботи з різним контингентом спортсменів) та поділитися власними думками з цього приводу.

 

«Антидопінгова діяльність у спорті вищих досягнень» (доцент Ольга Задорожна), присвячена особливостям антидопінгового законодавства у світі та в Україні, структурі та змісту антидопінгових правил у сучасному спорті вищих досягнень, правам та обов’язкам спортсменів під час проходження допінг-контролю.

 

«Сучасні погляди на підготовку спортсменів високого класу: робота з тілом» (доцент Ольга Задорожна), у межах якої слухачі мали змогу не лише ознайомитися з теоретичним матеріалом щодо застосування альтернативних підходів до робити з тілом спортсмена, а й виконати низку практичних завдань. Останні передбачали ознайомлення з техніками міофасціального релізу та специфікою їх застосування у тренуванні спортсменів високого класу; формування навичок роботи зі стопою та використання дихальних вправ з метою оцінювання функціонального стану атлетів, підвищення їх працездатності та стимулювання процесів відновлення.

 

Слухачі семінару успішно виконали завдання поточного і підсумкового контролю та на заключній зустрічі, після обговорення результатів роботи, отримали сертифікати про підвищення кваліфікації на один кредит ЄКТС.

Дякуємо всім учасникам семінару за активність, плідну співпрацю та бажаємо творчої наснаги у професійній діяльності.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ