У ЛДУФК завершилися щорічні традиційні змагання з гилки (Фото, відео)

У понеділок, 11-го жовтня, в Універсальному манежі стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського проводилися традиційні змагання з українського виду спорту гилки. Захід відбувся у рамках програми ювілейних заходів до 75-річчя заснування нашого вишу.

Змагання проводила кафедра спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Учасниками турніру були команди першого курсу факультету фізичної культури і спорту нашого вишу.

Турнір проходився за коловою системою: команди зіграли одна проти одної по одному поєдинку. Склад команди – десять чоловік (вісім хлопців і дві дівчини). Тривалість матчу – 20 хвилин. У разі нічийного рахунку призначався овертайм до першого набраного ігрового очка.

У підсумку перше місце посіла команда 17-ої групи. Переможців нагороджено перехідним кубком, а гравців – дипломами. Другу сходинку посів колектив 18-ої групи, а трійку призерів доповнили студенти 19-ої групи.

Втім, головний підсумок змагань – позитивні емоції та азартна боротьба гравців усіх команд від перших до останніх миттєвостей в кожному поєдинку. І це найголовніше!

Нагадаємо, гилка – український вид спорту, який з’явився навіть раніше, аніж популярний у світі його аналог бейсбол. Правила гилки опублікували у Львові ще на початку минулого століття – у 1914 році. Згодом про гру забули на довше, ніж вісімдесят років. Але старший викладач кафедри спортивних та рекреаційних ігор ЛДУФК Надія Петрівна Лібович у нині вже далекому 1995 році відродила цю гру.

Для гри необхідна «біта», тобто уламок гладкої і рівної гілки. Звідси й виникла назва гри – «гилка». М’яч повинен бути полотняний, щоб не стрибав і при влученні у гравця не травмував. Майданчик має бути з рівною поверхнею, прямокутної форми. У грі беруть участь дві команди. Ігрові очки можна набирати на своїх подачах, коли гравець забіжить за лінію поля та повернеться назад. Гра сприяє розвиткові таких фізичних якостей як швидкість, витривалість, спритність, а також розвиває вміння приймати тактичні рішення в складних ігрових ситуаціях.