У ЛДУФК змагалися в прем’єрному SportArtQuest (Фото)

В ювілейний День вишиванки Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського став епіцентром змагально-мистецької діяльності, оскільки пів сотні молоді з різних куточків України взяли участь у прем’єрному SportArtQuest. В цей день представники Львівської, Волинської, Черкаської областей прибули на закриття Шостого творчого конкурсу «Олімпійська писанка», який проводиться у Львові з 2012 року.

Відтак головний корпус Університету став територією перешкод для талановитих шукачів пригод, які подолали шість локацій SportArtQuest. Щораз траплялися не лише цікаві завдання, але й супер-герої зі сміливими мріями і надзвичайними здібностями. Для SportArtQuest було розроблено QR-коди, які відображали підказки до зашифрованого маршруту.

Учасників супроводжували ментори: громадський діяч Зеновій Станішевський (команда «Чемпіони»), студент 14 групи факультету фізичної культури і спорту Владислав Баклажков (команда «Олімп»), студент 17 групи факультету фізичної культури і спорту Станіслав Лазар (команда «Танці»).

На першій локації всіх зустрічала танцівниця Галина Осадців – студентка ІІІ курсу факультету педагогічної освіти (кафедра хореографії та мистецтвознавства), яка пише ліричні вірші і турбується, щоб світ ставав яскравішим.

З супер-героями, які люблять мандрувати, милуватися неймовірними краєвидами, долати кілометри стежок і доріг й з новими враженнями вертатися додому – викладачем кафедри спортивного туризму Костянтином Лабарткавою та викладачем кафедри туризму Валентиною Лабарткавою складали туристичний рюкзак, виявляли спостережливість у «Грі Кіма».

На мистецькій локації учасники SportArtQuest познайомилися з художницею Наталією Карабін, яка перемагала у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, а її роботи знаходяться у приватних колекціях в США, Італії, Литві та Португалії. Вона викладає і проводить майстер-класи з сучасних технік мистецтва в художній студії м. Львова. На яскравому малюнку писанки відображали піктограми різних видів спорту.

Інтелектуально-творчу локацію супроводжував кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедр олімпійської освіти і стрільби та технічних видів спорту, громадський діяч Антон Литвинець, який найбільше любить організовувати масштабні шахові події. Працювали з «Енциклопедією олімпійського спорту в запитаннях і відповідях» авторства президента Олімпійської академії України, професора Марії Булатової. З’ясувалося, що молодь багато знає і охоче цікавиться історією олімпійського руху.

Цікаві завдання з рухової активності зробили на спортивно-ігровій локації з аніматором ораторії св. Доменіка Савіо, громадською діячкою, студенткою кафедри психології Українського католицького університету Оксаною Чух, яка любить дітей та креативність.

На фіналі зустрілися з громадськими активістами, діячами культури і мистецтва, відомими спортсменами, зокрема чемпіоном України з боксу Іваном Данчою. Привітала фіналістів організаторка SportArtQuest Іванна Литвинець – аспірантка ЛДУФК імені Івана Боберського, засновниця громадської організації «Центр виховання національної еліти», педагогиня, літераторка і журналістка, яка відзначила багатогранність талантів української молоді і наголосила: «Щонайменше раз на чотириріччя увага звернена до Олімпійських ігор – найбільшої спортивної події на планеті. Різноманітні програми олімпійської освіти, які реалізовують на міжнародному та національному рівнях в різних країнах світу, залучають дітей і молодь до фізичної активності у поєднанні з культурою і освітою. Важливим компонентом є популяризація олімпійських цінностей (дружби, поваги, досконалості, чесної гри). Вірю, що сьогоднішня робота в командах, виконання різних завдань, зустріч з українськими діячами спорту та мистецтва примножить натхнення в подальшому зацікавленні найяскравішими сторінками олімпійського руху».

Прес-служба
ЛДУФК імені Івана Боберського