У матчі 12-го туру Першої ліги «Карпати» вдруге у сезоні програли «Епіцентру»

У чемпіонаті України з футболу серед клубів Першої ліги сезону-2022/2023 зіграно матчі чергового, 12-го туру першого етапу. Львівські «Карпати», в складі яких грає низка студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а тренерський штаб команди сформовано майже повністю з випускників нашого вишу, на виїзді грали проти «Епіцентру» з міста Кам’янець-Подільський, що на Хмельниччині.

«Епіцентр» (Кам’янець-Подільський) –
«Карпати» (Львів) – 1:0 (1:0)

11 листопада. Початок – 14:00. Дунаївці. Стадіон «Колос».

Арбітр – Михайло Райда (Закарпатська обл.).

Асистенти арбітра: Кирило Хіміченко (Київська обл.), Юрій Зоренко (Київ).
Четвертий арбітр – Віталій Маляр (Хмельницький).

Спостерігач арбітражу – Володимир Александренко (Вінниця).

«ЕПІЦЕНТР»: Чернобай, Ничипоренко (Стень, 46), Мороз, Григоращук, Шевченко, Чепелюк, Глущук (Горілий, 90+3), В. Кристін, С. Кристін (Пучковський, 89), Буряк, Гірний (Беженар, 65).

Головний тренер – Сергій Нагорняк.

«КАРПАТИ»: Льопка, Болденков, Дуць, Лень (Ломницький, 68), Галенков, І. Когут (Климець, 68), Рябов, Приймак (Шах, 46), Чачуа, Кожанов (Репета, 86), Тарануха (М. Когут, 46).

Головний тренер – Андрій Тлумак.

Гол: Шевченко, 38.

Попередження: Мороз, 34 – Галенков, 56, Рябов, 64, Кожанов, 69, Дуць, 75.

Тренерський штаб «зелено-білих» провів дві зміни у стартовому складі порівняно з попереднім матчем чемпіонату проти «Діназу». Дмитра Фастова у воротах замінив Роман Льопка, а замість Артура Шаха з’явився Артур Рябов, який минулий тур пропускав через дискваліфікацію. Дві заміни також провів і керманич «Епіцентру» Сергій Нагорняк: на позиціях Андрія Беженара та Сергія Стеня вийшли Владислав Кристін та Руслан Буряк відповідно.

Перший момент у поєдинку створили господарі поля. «Епіцентр» розіграв штрафний – на ударній позиції опинився Олександр Чепелюк, який запустив м’яч над поперечкою. Гості із відповіддю не забарилися – Денис Галенков увімкнув швидкість на правому фланзі, однак не встиг прострілити у штрафний майданчик. Згодом Денис Кожанов намагався вивести віч-на-віч з голкіпером Ростислава Тарануху. Форварда «зелено-білих» випередив захисник «Епіцентру» Владислав Мороз.

Далі Амбросій Чачуа хотів застати зненацька Сергія Чернобая, утім воротар вчасно зреагував на закидання за комірець і загрозу ліквідував.

На 38-й хвилині матчу «Епіцентр» відкрив рахунок. Владислав Кристін виконав подачу з правого флангу у центр штрафного майданчика гостей, куди увірвався Євген Шевченко. Ударом головою в падінні фланговий оборонець переправив м’яч у сітку воріт Льопки – 1:0. «Леви» мали можливість відновити паритет ще у першій половині гри. Кожанов класно прострілив на дальню стійку, але Іван Когут у ближньому бою не зумів переграти Чернобая.

У перерві тренерський штаб львів’ян провів дві заміни: на полі з’явилися Артур Шах та Микола Когут. І саме останній став героєм небезпечного епізоду на старті другого тайму. Чачуа розкішною передачею вивів Миколу на побачення з воротарем. Карпатівський нападник перекинув кіпера, однак м’яч влучив у поперечку і, здалося, опустився за лінію. Хай там як, лайнсмен взяття воріт не зафіксував, а Мороз кинувся виправляти помилку і не дозволив Когуту опинитися першим на добиванні.

На цьому «леви» не зупинилися і продовжили агресивно діяти в атаці. Чачуа наважився на прямий удар зі штрафного – вище воріт. Невдовзі шанс був у Андрія Ломницького, який тільки-но вийшов на заміну. Проте рефері зафіксував фол у атаці.

Згодом господарям вдалося відсунути гру від власних воріт. Попри це, футболісти «Епіцентру» майже всією командою перебували за лінією м’яча і при першій нагоді намагалися вибігти в контратаку. На 88-й хвилині «зелено-білі» втратили хорошу нагоду врятуватися від поразки. Чачуа виконав кутовий, м’яч відлетів до Микола Когута, утім його удар з близької відстані захисники встигли заблокувати.

Вже у компенсований час Шах та Климець розіграли класну комбінацію, яка завершилася ударом Олександра. На жаль, він видався несильним і Чернобай без проблем заволодів м’ячем.

Перемога дозволила команді із Кам’янця-Подільського скоротити відставання від «Карпат» і вже офіційно гарантувати собі місце у ТОП-4 групи «А». Відтак, у львів’ян залишилося 25 очок, а «Епіцентр» тепер має 23 пункти.

Додамо, що наступний матч «Карпати» проведуть на виїзді проти івано-франківського «Прикарпаття». Матч на полі стадіону «Рух» відбудеться у неділю, 20-го листопада. Початок гри – о 13:00. Натомість «Епіцентр» поїде в гості до тернопільської «Ниви». Їхнє протистояння заплановано на суботу, 19-те листопада.