У МОК обговорили подальші санкції проти росії та білорусі в спортивному секторі

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт та президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка на зустрічі у штаб-квартирі МОК в Лозанні (Швейцарія) обговорили заклики до подальших санкцій проти росії та білорусі у спортивному секторі.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах ясно дав зрозуміти, що МОК підтримує санкції проти будь-якого представника Олімпійського співтовариства, який підтримує війну. Томас Бах продовжує стежити за ситуацією, як зазначено у посланні «Дайте миру шанс» від 11-го березня 2022 року. Головний олімпієць планети також підтвердив, що, природньо, Олімпійський рух поважає заходи, які вживають відповідні уряди.

Нагадаємо, ще 24-го лютого МОК – після наданої інформації президентом НОК України Сергієм Бубкою – негайно засудив війну та порушення Олімпійського перемир’я. Вже на той час МОК закликав усі Міжнародні Спортивні Федерації (МСФ) не допускати російських і білоруських спортсменів та офіційних осіб до участі у міжнародних змаганнях, щоб забезпечити чесність і справедливість глобальної конкуренції. Він також рекомендував усім Міжнародним спортивним федераціям перенести всі заплановані змагання з росії та білорусі.

Крім того, ряд членів російського уряду, включаючи президента російської федерації, були піддані санкціям за порушення олімпійського перемир’я. МОК також призупинив тендерний процес з продажу медіаправ на території білорусі та російської федерації для Олімпійських Ігор в Мілані/Кортіні-2026 та Лос-Анджелесі-2028.

У свою чергу, президент НОК України Сергій Бубка зазначив: «Дякую за всі ваші повідомлення та дзвінки підтримки з усього світу. Україна вдячна за те, що МОК виявляє повну солідарність, а його оперативна група підтримує контакти з НОК України для координації допомоги. Війна повинна припинитися, мир і людство повинні перемогти».


За матеріалами сайту НОК України 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ