У півфінальному матчі претенденток на шахову корону Анна Музичук – Лі Тінцзе після двох партій нічия

У Монако, де триває перший півфінальний матч претенденток на світову шахову корону сезону-2022/2023, в якому зустрічаються китаянка Лі Тінцзе та українка Анна Музичук – випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, наразі зіграно дві з чотирьох основних партій. На екваторі боротьби за путівку у фінал, переможець якого отримає право виборювати звання чемпіонки світу в матчі проти чинної володарки титулу, ще однієї представниці Піднебесної Цзюй Веньцзюнь, рахунок нічийний – 1:1.

Півфінальний матч претенденток на світову шахову корону між українкою Анною Музичук та китаянкою Лі Тінцзе, який проходить у Монако, розпочався з певної несподіванки. На традиційний хід Анни 1.е4 її суперниця, яка грала чорними фігурами, відповіла сициліанським захистом. Здавалося, що в цьому незвичайного? Адже, це один з найпопулярніших шахових дебютів. Проте, в попередньому матчі проти Марії Музичук Лі Тінцзе в обох двобоях обирала російську партію. Цей же дебют зустрівся й в партіях Анни Музичук з Хампі Конеру (Індія).

Можливо, те, як українка білими трактувала цей початок, справило невигідне враження на китаянку, й вона вирішила змінити дебют. Треба сказати, що на цей сюрприз Музичук-старша відреагувала не найкращим чином.

Партія перейшла до рівного ендшпілю. І хоча чорні намагалися трохи натиснути на позицію суперниці, наша шахістка суттєвих проблем не мала. І на 46-у ході через повну відсутність бойових одиниць суперниці погодилися на нічию.

Наступного дня прийшла черга вже Анні певною мірою здивувати опонентку. Вона обрала чорними захист Грюнфельда, який жодного разу з чотирьох партій не зустрічався у неї в матчі проти Конеру. Проте це – основний дебют в репертуарі Музичук-старшої. Тобто, до нього китаянка мала бути готова у першу чергу.

Білі розіграли дебют вельми акуратно, проте без особливих претензій. В цій партії теж обійшлося без мітельшпілю. На 12-у ході суперниці розміняли ферзів. Обидві шахістки не дуже наголошували на боротьбі за ініціативу. Тому, нікого не здивувало, що в районі 24-го ходу суперниці стали повторювати ходи і зафіксували мирний результат. Тож після другої партії рахунок став залишається нічийним – 1:1.

Учора, 3-го листопада – Анна та Лі мали вихідний. А сьогодні та завтра будуть зіграні дві вирішальні партії. Щоправда, чи насправді вони стануть вирішальними – це ще велике питання. Можливо, доля півфіналу вирішуватиметься на тай-брейку. Цілком вірогідно, що Анну це влаштовує. Адже вона чудово грає у швидкі шахи та бліц. Утім, як кажуть у таких випадках, поживемо – побачимо...


За матеріалами Укрінформ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ