У Токіо запалав вогонь XVІ літньої Паралімпіади-2020

У той час, коли Україна напередодні, 24-го серпня, святкувала 30-ту річницю Незалежності своєї держави, на Олімпійському стадіоні в Токіо відбулася церемонія відкриття XVІ літніх Паралімпійських ігор-2020. Змагання в столиці Японії триватимуть 12 днів, упродовж яких представники 168 країн світу змагатимуться за 540 комплектів нагород у 22 видах спорту.

Правлячий 126-й Імператор Японії Нарухіто оголосив про відкриття XVІ літніх Паралімпійських ігор-2020 у Токіо на майже порожньому Олімпійському стадіоні. На арені, що розрахована на 68 000 місць, були присутні близько 3 400 паралімпійців та представників команд 168 країн-учасниць. Правила змагань, в умовах пандемії, забороняють глядачам відвідувати майже всі заходи на цих Іграх.

Прапороносцями паралімпійської збірної України на церемонії відкриття були уславлені плавці Єлизавета Мерешко та Віктор Смирнов.

Україну на Паралімпійських іграх-2020 представляють 143 спортсмени у 15-ти видах спорту з 22-х, що входять до змагальної програми. Це – бадмінтон, веслування академічне, велосипедний спорт (трек, шосе), голбол, дзюдо, параканое, теніс настільний, пауерліфтинг, плавання, стрільба кульова, стрільба з лука, паратриатлон, тхеквондо, фехтування на візках, легка атлетика.

Українські паралімпійці дебютуватимуть у трьох видах спорту – голболі (чоловіча команда), бадмінтоні та тхеквондо. Зазначимо, що два останніх вперше увійшли до програми Паралімпійських ігор.

До складу Паралімпійської збірної команди України увійшло троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Зокрема, магістрант нашого вишу, срібний призер Паралімпійських ігор-2000 у Сіднеї, чинний рекордсмен світу Сергій Атаманенко змагатиметься у стрільбі з лука.

Андрій Демчук, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого Університету, виступатиме у фехтуванні на візках. Нагадаємо, на Паралімпіаді-2016 у Ріо-де-Жанейро він завоював золоту медаль в особистому турнірі шаблістів. І саме в цьому виді зброї Андрій вже сьогодні розпочинає свої виступи у Токіо.

У турнірі з настільного тенісу в столиці Японії змагатиметься ще один випускник ЛДУФК – Андрій Дідух, який п’ять років тому у Ріо-де-Жанейро разом зі своїми партнерами по збірній України виграв паралімпійське «золото» в командній першості.

Додамо, що XVІ літні Паралімпійські ігри-2020 у Токіо завершаться 5-го вересня.