На Шаховій Олімпіаді-2022 в Індії зіграно партії четвертого і п’ятого турів

В Індії, у місті Ченнаї, де триває 44-та за ліком Всесвітня шахова Олімпіада-2022, впродовж двох перших днів серпня було зіграно партії четвертого та п’ятого турів, у яких жіноча збірна України поповнила свій турнірний доробок трьома турнірними очками, а чоловіча – двома. Нагадаємо, у складі збірних України грають троє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Лідерами жіночої команди є зіркові випускниці нашого вишу сестри Марія та Анна Музичук, а студент третього курсу Кирило Шевченко заявлений на другій дошці чоловічої збірної.

Четвертий раунд 44-ої за ліком Всесвітньої шахової Олімпіади, що проходить в Індії, у місті Ченнаї, здавалося, принесе українським збірним суцільні розчарування. Проте, все скінчилося наполовину добре для наших команд.

Несподівано слабким ланцюгом у нашій жіночий збірній виявилася Юлія Осьмак. У матчі з болгарками на четвертій шахівниці киянка, яка грала білими, отримала досить перспективну позицію. Але помилково побила коня суперниці не тим пішаком і втратила велику частину переваги. Позиція невдовзі зрівнялася. Але настрій в Осьмак був уже зіпсований. Вона припустилася кількох помилок і програла.

Щоправда, швидко реваншувалася за партнерку по команді Анна Музичук. Вона захопила ініціативу білими у французькому захисті. Потім загнала короля суперниці у відкрите поле. Щоб захиститися від матових загроз болгарська шахістка віддала матеріал, але це не врятувало її від поразки.

Наші дівчата, які грали чорними, у дебюті не здобули жодної переваги. Проте, поступово Марія Музичук та Анна Ушеніна зрівняли гру. Марії вдалося заволодіти другою горизонталлю двома турами. Але цього було досить для виграшу пішака, але не партії. Білі холоднокровним захистом звели зустріч внічию.

Здавалося, Ушеніна також не зможе подолати опір суперниці. Незважаючи на зайвий пішак у туровому закінченні, комп’ютер показував сумні для нас нулі, тобто передрікав нічийне закінчення партії. Проте Анна наполегливо боролося до кінця і суперниця таки припустилося вирішальної помилки. Українка перемогла, а рахунок матчу став 2,5:1,5 на користь нашої команди.

З усіма результатами 4-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
за посиланням

А от українські чоловіки в четвертий ігровий день зазнали несподіваного фіаско. Вони поступилися збірній Словаччини. Причому, програли обидва наші лідера – Антон Коробов та Андрій Волокитін. Антон білими фігурами розіграв захист Нимцовича, де його суперник застосував модний нині варіант з розвитком слона на d2. На жаль, Коробов грав не найкращим чином. Перевага білих набула загрозливого характеру, і чорні здалися вже на 34-у ході.

Суперник Волокитіна обрав чорними фігурами класичний варіант дракона в сициліанському захисті. Андрій, який вважається одним з найкращих знавців теорії у світі, цього разу не зміг здобути великої переваги у дебюті. А потім став грати зовсім погано, дістав гіршу позицію і поступився.

Також білими не зміг переграти опонента й Кирило Шевченко. Йому вдалося зіграти лише унічию. І лише Юрій Кузубов чорними зміг взяти гору. Хоча у певні моменти його позиція була теж програшною. Таким чином, українці поступилися – 1,5:2,5.

З усіма результатами 4-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
за посиланням

У п’ятому раунді турніру жіноча збірна опинилася під сильним тиском з боку азербайджанок. Уже після 14-го ходу позиція Наталії Букси, у якої біли чорні фігури, стала безнадійною. Анна Музичук тим же кольором зрівняла гру, але боротися за перемогу в неї не було можливості, тож партія закінчилася унічию.

Щоправда, Анна Ушеніна володіла ініціативою, проте в неї відчувався брак часу. Здавалося, небагато шансів на перемогу також у Марії Музичук. Проте її безкомпромісність та цейтнот суперниці зробили таки свою справу. Азербайджанська шахістка на 33-му ході припустилася фатальної помилки й одразу склала зброю. Не вдалося врятуватися Буксі. А Ушеніна не довела партію до перемоги – теж нічия.

Таким чином, рахунок матчу нічийний – 2:2. Перше очко, яке втратила збірна України. Після п’ятого туру попереду команди Індії, Грузії та Румунії – по 10 очок. Українки, в активі яких один пункт менше, ділять місця з четвертого по шосте.

З усіма результатами 5-го туру
турніру жіночих команд можна ознайомитися
за посиланням

У наших чоловіків в п’ятий ігровий день проблем у матчі проти збірної Естонії не було. Антон Коробов, Михайло Онищук та Юрій Кузубов – перемогли, а Андрій Волокитін зіграв унічию. Тож у підсумку рахунок матчу 3,5:0,5 на користь наших гросмейстерів.

Лідирують у турнірі чоловіків збірні Вірменії та Індії-2, у яких наразі максимальний результат по 10 турнірних очок. Українці, набравши сім очок, розділяють місця з 27-го по 43-тє.

З усіма результатами 5-го туру
турніру чоловічих команд можна ознайомитися
за посиланням

Додамо, що сьогодні, 3-го серпня, відбудуться матчі шостого туру. Наша жіноча збірна зіграє проти команди Румунії, а чоловіки поміряються силами зі збірною Аргентини.