Вийшло друком науково-популярне видання «У вихорі «третьої спроби». Спогади про Студентське братство ЛДІФК (1989–1992 рр.)». Автор – кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент, завідувач кафедри олімпійської освіти нашого Університету Ярослав Володимирович Тимчак.

Оскільки це науково-популярне видання за своїм літературним жанром є спогадами, «живою історією», а отже – хронікою певних подій нашого спільного минулого, скористаюся для його представлення читачам славнозвісною і відомою симпатикам історії тезою з нашого Початкового Літопису («Повість часових літ, або звідки є і пішла земля Руська...» [перекл.авт.]): хто був серед тих небагатьох перших у ЛДІФК, що волею Господньою, а чи випадком, підносив, як писав Іван Франко, свій голос за Червону Калину і жовто-сині барви, незалежність і державність нашого народу 30 років тому, назорі становлення сучасної України – «У вихорі «третьої спроби»!

Ярослав Тимчак

Тимчак Я.
У вихорі «третьої спроби». Спогади про Студентське братство ЛДІФК (1989–1992 рр.) / Ярослав Тимчак. – Львів : ЛДУФК ім. Івана Боберського, 2021. – 104 с.

ISBN 978-617-7336-89-0

Видання присвячене висвітленню подій українського національного та державного відродження кінця 80-х – початку 90-х рр. XX ст., передусім діяльності першої молодіжної громадсько-політичної організації на теренах колишнього СРСР – Студентського братства Львова. У фокусі огляду – становлення та діяльність осередку Студентського братства у Львівському державному інституті фізичної культури в 1989–1992 рр.

Видання адресовано дослідникам становлення української державності кінця XX ст., молодіжних рухів, сучасній студентській молоді, широкому колу читачів.

Випусковий редактор Оксана Борис

Редактори Єлизавета Лупиніс, Ольга Громик