Україна обіграла Норвегію у шаховому матчі. Кирило Шевченко виграв у чемпіона світу Магнуса Карлсена

Напередодні Великодніх свят відбувся благодійний шаховий матч між національними збірними командами України та Норвегії. Перемогу здобула «синьо-жовта» команда, у складі якої успішно зіграли двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – студент третього курсу Кирило Шевченко (на фото) та випускник Василь Іванчук.

В інтернет-поєдинку Україна – Норвегія, згідно з регламентом, кожен шахіст зіграв з кожним із чотирьох гросмейстерів команди суперника по одній партії з контролем часу 10 хвилин + 10 секунд за кожен зроблений хід, починаючи з першого. Загалом відбулося 16 партій – по чотири у кожному з чотирьох раундів.

Від України та Норвегії участь у турнірі взяли і багаторічні лідери команд – легенда світових шахів Василь Іванчук та чинний чемпіон світу Магнус Карлсен відповідно. Вони між собою зустрілися вже у першому раунді – переміг норвезький гросмейстер, причому зробив це чорними фігурами.

Цікаво, що загалом Магнус Карлсен зазнав двох поразок у звітному матчі. Після виграшу у Василя Іванчука, він обіграв й Олександра Моїсеєнка. Однак далі володаря шахової корони спіткали дві невдачі поспіль: у третьому раунді його переміг Юрій Кузубов, а в четвертому, заключному – Кирило Шевченко.

У підсумку українці перемогли норвежців з рахунком 11:5. Приємно констатувати, що наші шахісти виявилися сильнішими у кожному з чотирьох раундів. Слід зазначити, що крім Карлсена, у скандинавів перемогти у матчі вдалося тільки Йохану-Себастьяну Крістіансену, який у третьому раунді змусив визнати свою поразку Василя Іванчука.

Україна – Норвегія – 11:5 (2,5:1,5; 3:1; 2,5:1,5; 3:1)

Олександр Моїсеєнко – Йохан-Себастьян Крістіансен – 0,5:0,5

Додамо, що усі виручені від зіграного матчу кошти організатори спрямують на допомогу українцям, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення росії.