Українські спортсмени бойкотуватимуть змагання у разі допуску до них росіян і білорусів

У разі допуску спортсменів з росії та білорусі до участі у міжнародних змаганнях українські атлети готові блокувати їхні виступи та бойкотувати такі турніри. Про це заявив Міністр молоді та спорту, олімпійський чемпіон Барселони-1992 в командному турнірі з фехтування на шаблях Вадим Гутцайт під час онлайн-наради з всеукраїнськими федераціями з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

Вадим Гутцайт повідомив, що за час повномасштабного вторгнення війна вже забрала життя понад 70 українських спортсменів та тренерів. Тим часом представники росії та білорусі шукають можливість заявити про себе на міжнародній арені, виступаючи під нейтральним білим прапором.

«Це неприпустимо! Спортсмени цих країн не можуть брати участь у міжнародних змаганнях ані під власними, ані під нейтральними прапорами, оскільки мовчазно погоджуються з вбивством українців, або відкрито це підтримують. У разі допуску спортсменів росії та білорусі до участі у змаганнях українські спортсмени готові блокувати їхні виступи та бойкотувати такі змагання. Світ не має права забувати про війну, яку розпочала росія проти України», – заявив Міністр молоді та спорту.

Він закликав президентів всеукраїнських федерацій звертатися до міжнародних спортивних федерацій задля недопущення таких випадків, а також запропонував запрошувати їхніх керівників в Україну.

«Ми покажемо Ірпінь і Бучу, Харків та Чернігів. Вони мають знати, що відчувають українські спортсмени, коли виходять на старт поряд з представниками країн-агресорів», – наголосив Вадим Гутцайт.

Міністр запевнив, що спортивна спільнота України єдина у своєму прагненні зробити спорт важелем впливу на світовий спортивний рух у боротьбі з агресором та недопущення до участі у міжнародних змаганнях спортсменів росії та білорусі: «Ми маємо спільно посилювати тиск на окупантів заради якнайшвидшого відновлення миру в Європі».

Як повідомлялося раніше, завдяки тісній співпраці Мінмолодьспорту з Офісом президента та міжнародними партнерами України вдалося запровадити вже більше 125 санкцій щодо представників і функціонерів російського і білоруському спорту. Санкційні обмеження спрямовані на виключення росії та білорусі з міжнародних спортивних організацій, позбавлення їхніх спортсменів права брати участь у міжнародних змаганнях, а також позбавлення права проводити міжнародні змагання на території цих країн.

Вадим Гутцайт також розповів, що тісна співпраця Мінмолодьспорту з міжнародною спортивною спільнотою за 111 днів повномасштабного вторгнення російських окупантів вже зекономила кошти державного бюджету України на суму понад 500 000 000 гривень.

«Саме стільки ми мали б витратити на проживання, тренування та трансфери 1180 спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту, 120 з неолімпійських та 540 спортсменів з видів спорту осіб з інвалідністю, які через війну вимушені жити, тренуватися і змагатися за кордоном», – заявив Міністрмолоді та спорту.

Розуміючи, наскільки нині Україні складно фінансувати спорт, ці витрати погодилися взяти на себе національні федерації країн, міжнародні федерації з видів спорту, олімпійські комітети і Фонд солідарності олімпійської спільноти та українського спорту, координацію роботи якого здійснює президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

«Я щиро дякую урядам країн-партнерів і всій міжнародній спортивній спільноті. Завдяки вам наші атлети почуваються комфортно і забезпечені всім необхідним, щоб тренуватися, змагатися й перемагати. Закликаю друзів не зменшувати обертів. Підтримуючи Україну, ви підтримуєте свободу, демократію та європейські цінності. Разом ми сильніші», – наголосив Вадим Гутцайт.


За матеріалами сайту mms.gov.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ