Українські студенти здобули першу медаль зимової Універсіади-2023

На ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games, що триває в американському Лейк-Плесиді, напередодні, 16-го січня, студентська збірна України виборола першу нагороду. В змаганнях з біатлону львів’янка Юлія Городна та харків’янин Степан Кінаш, які представляли Україну в одиночній змішаній естафеті, стали бронзовими призерами.

Сподівання на призове місце для нашої команди були небезпідставними. Юлія Городна та Степан Кінаш, які представляли Україну у одиночній змішаній естафеті, два дні тому дуже якісно провели індивідуальні гонки, посівши п’яті місця у жінок і чоловіків.

На першому етапі головне, чого вдалось досягти Юлі, це утримати команду у боротьбі за призові місця. Хоча два промахи в стрільбі лежачи змусили похвилюватись за перспективи нашої естафети, адже і на трасі Городна-старша (її молодша сестра Олена, яка також змагається у Лейк-Плесиді, навчається на другому курсі факультету фізичної культури і спорту нашого Університету), поступалась кільком суперницям. Проте на стрільбі стоячи львів’янка виправилась: чиста стрільба – і перший етап вона завершила третьою, але у боротьбі за другу позицію.

Відпустила Юлія Городна лише фаворита цієї естафети – збірну Чехії, за яку виступали Тереза Яндова та Якуб Кочіан, які вже не один рік виступають на дорослому Кубку IBU. Надалі за чехів можна було вже забути, адже лідери гонки дуже далеко відірвались від суперників за рахунок перш за все блискучої стрільби – лише три запасних патрони на вісім вогневих рубежів...

Степан Кінаш, який вступив у боротьбу на другому етапі, зробив ще один крок уперед, чудово відпрацювавши свій відрізок. Три запасних патрони – здавалося б, немало для естафети, але основні суперники також хибили, і немало. Приміром, казахський спортсмен Олександр Мухін, з яким українець змагався на першому колі, загалом за два рубежі пішов на чотири штрафних кола. Тому, скориставшись помилками суперників, Кінаш піднявся на друге місце, випереджаючи команду Польщі на п’ять секунд.

На «лежці» третього етапу Юля Городна знов випробовувала міцність нервів тренерів та вболівальників – на першому рубежі українка заробила коло штрафу, і лише суттєвий запас над суперницями дозволив зберегти принаймні третю позицію. Коло перед «стійкою» Юля відпрацювала непогано, а саму стрільбу – просто чудово. В той час як польська суперниця Анна Нєдза-Кубінєц заробила два кола штрафу.

У підсумку наша команда повернулась на другу позицію, а головними суперниками тепер стали французи, які відставали від нас на 20 секунд. Доля медалей для нашої команди була в руках Степана Кінаша. На «лежці» харків’янин трішки поквапився з останнім пострілом, і змушений був працювати з додатковим патроном. «Стійку» він вирішив стріляти швидко, але при цьому схибив двічі. Проте швидкострільність все ж зіграла свою роль – на виході зі стадіону Степан все ж випереджав француза Акселя Ґарньє, щоправда, лише на чотири секунди.

Тільки ці дві команди претендували на комплекти нагород, адже той самий казах Олександр Мухін відставав вже майже на два десятки секунд. А отже, у очній боротьбі українця та француза вирішувалось питання розподілу «срібла» «бронзи».

Половину кола Кінаш тримався дуже добре – якщо й підпустив француза, то на секунду-півтори. Але в невеличкий підйом незадовго перед фінішем Ґарньє різко прискорився, а у Степана свіжості в ногах, аби гідно відповісти вже не лишилось. На фініші між суперниками було ті самі чотири секунди, але вже на користь збірної Франції.

Але нехай і бронзовий, проте повноцінний медальний почин України на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді в Лейк-Плесиді відбувся і ми вітаємо Юлю та Степана з цим успіхом! І сподіваємось, що ці медалі Універсіади додадуть сил у боротьбі за нагороди не лише нашим біатлоністам в інших гонках (уже завтра, в середу, 18-го січня, на них чекають спринтерські гонки), а й решті українських студентів, які змагаються в інших видах спорту.

ХХХ ВСЕСВІТНЯ ЗИМОВА УНІВЕРСІАДА2023. БІАТЛОН

Одиночна змішана естафета