Українські хокеїсти на Універсіаді-2023 в овертаймі драматично програли Латвії

Студентська збірна України з хокею, в складі якої грають й двоє представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Іван Сисак та Євген Ратушний, в ніч з суботи на неділю зіграла свій другий матч групового етапу ХХХ Всесвітньої зимової Універсіади – Lake Placid 2023 FISU Winter World University Games. Суперником «синьо-жовтої» льодової дружини була студентська збірна Латвії.

Студентська збірна Латвії –
Студентська збірна України – 3:2 ОТ
(0:1, 0:0, 2:1, 1:0)

14 січня. Кантон (США). SUNY Canton Roos House.
Початок – 23:30 (час – київський).

ЛАТВІЯ: Баярунс-Галейс (64:56); Грековс – Біскіньш, Казакс – Круміньш, Смітс – Бергс; Лігіс – Зіле – Камерграузіс, Авотіньш – Зієміньш – Вілманіс, Кірсонс – Трасунс – Стромбергс, Р. Ціпрус – Опелтс – Грігалунс, Брінкманіс, Фрісбергс.

Головний тренер – Гіртс Анкіпанс.

УКРАЇНА: Кубрицький; Григор’єв – Гребеник, Ратушний – Дахновський, Сисак – Палійчук, Євтухов; Целогородцев – Мазур – Бородай, Матейченко – М.Сімчук – Кривошапкін, Панченко – Грабовецький – Ружніков, Грабовецький, Чіканцев – Варава – Ступак.

Головний тренер – Вадим Шахрайчук. Тренер – Костянтин Сімчук.

Шайби: 0:1 – Кривошапкін (Матейченко), 08:38; 0:1 – Лігіс (Біскінс – у більшості), 42:46; 1:2 – Бородай (у більшості), 54:15; 2:2 – Лігіс (Сміт, Біскіньш), 54:42; 3:2 – Вілманіс (Смітс, Круміньш – у більшості), 64:59.

Кидки по воротах: 21 (3+9+5+4) – 47 (13+13+16+5).

Штрафні хвилини: 22 – 16.

Студентська збірна України з хокею здобула перше очко на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023, хоча мала всі шанси здобути три бали в основний ігровий час поєдинку проти команди Латвії. Підопічні Вадима Шахрайчука двічі вели у рахунку, здійснили півсотні кидків по воротах суперника, але не втримали переваги та пропустили вирішальну шайбу під звуки сирени в овертаймі – 2:3. А тепер про деталі звітного поєдинку.

Українці розпочали зустріч із трьох поспіль вилучень впродовж восьми стартових хвилин протистояння, що не обіцяло нічого доброго. Проте наші вистояли, поступово перехопили ініціативу і в підсумку гол не змусив себе довго чекати. На дев’ятій хвилині шайба Гліба Кривошапкіна з гострого кута вивела нашу команду вперед – 1:0.

У другому періоді українці вже мали набагато більше можливостей забити, грали у форматі «чотири на три» та навіть «п’ять на три», обстукали штанги та поперечину воріт Латвії, але шайба вперто не йшла у «рамку».

Як часто буває у спорті й, зокрема, в хокеї, не забиваєш ти – заб’ють тобі. Українці мали масу можливостей у більшості, мав забивати Ярослав Панченко у меншості, але після серії марнотратних моментів настала розплата. На початку третьої двадцятихвилинки прибалти зрівняли рахунок після вдалого відскоку на п’ятачку – 1:1.

До кінця зустрічі залишався ще вагон часу, українці кинулися штурмувати ворота суперника і надто вибаглива цього дня до «синьо-жовтих» пані Фортуна таки посміхнулася Денису Бородаю, який здійснив індивідуальний прохід та після перегляду повтору американських рефері щодо легітимності гола після зіткнення з воротарем... опинився у обіймах партнерів – 2:1.

Перемога? На жаль, радість і тріумфування на нашій лавці тривало менше хвилини. Латвійці дуже оперативно, впродовж 27 секунд ігрового часу, відігралися і під нашим натиском дотерпіли до овертайму – 2:2.

А розв’язка настала за 4 секунди до кінця додаткової п’ятихвилинки, коли Ярослав Панченко заробив малий штраф. Латвія взяла тайм-аут, замінила воротаря на польового гравця і у форматі «п’ять на три» несподіваним чином уклалася в ті краплі секунд, що залишалися, закинувши переможну шайбу – 3:2.

Дуже прикро, але рахунок цієї зустрічі не зовсім відповідає розкладу сил на льоду. Наші грали краще, створили більше моментів, перекидали суперника вдвічі, але зі щитом залишилася Латвія, яка у шаленій кінцівці завоювала перші два очка на ХХХ Всесвітній зимовій Універсіаді-2023 в Лейк-Плесіді. Українці відповідно записали до свого активу один заліковий бал.

Додамо, що свій наступний, третій матч групового етапу підопічні Вадима Шахрайчука на арені SUNY Canton Roos House зіграють в ніч з понеділка на вівторок – за київським часом 17-го січня о 03:00.

Нагадаємо, що у медальний раунд плей-оф – півфінал – виходять по дві кращі команди із кожної з двох груп.

ВСЕСВІТНЯ ЗИМОВА УНІВЕРСІАДА2023. ХОКЕЙ

Груповий етап. 2-й тур

Група «А»

Канада – Швеція – 10:2