В Олімпійському селищі Токіо замайорів синьо-жовтий прапор

Українські спортсмени продовжують прибувати до Олімпійського селища Ігор ХХХІІ літньої Олімпіади-2020, які вже у найближчу п’ятницю, 23-го серпня, стартують у столиці Японії Токіо, який вдруге в історії прийматиме головні та найпрестижніші спортивні змагання людства.

Першими серед українців в Олімпійському селищі Ігор-2020 у Токіо поселилися представники дзюдо, боксу, стрільби з лука, академічного веслування та кінного спорту. А напередодні до них приєдналися бадмінтоністи, спортивні гімнасти і стрільці-кульовики.

За традицією країни-учасниці «вбирають» свої оселі, оздоблюючи їх національною символікою. Яскраво виглядає й домівка, де впродовж найближчого майже місяця проживатиме Олімпійська збірна України. Наша команда розмістилась в будинку під назвою «Порт два» і займає його верхні чотири поверхи – з 14-го по 17-й (на фото).

На фасаді домівки українців розміщені національні стяги та символіка, що ідентифікує нашу Олімпійську збірнукоманду, як учасника найголовнішого планетарного спортивного форуму.

Нагадаємо, з 23-го липня по 8-е серпня на XXXII літніх Олімпійських іграх в Токіо виступлять близько 11 000 атлетів з 205-ти країн, які розіграють 339 комплектів медалей у змаганнях з академічного веслування, бадмінтону, баскетболу, софтболу, боксу, боротьби, велоспорту, водному поло, плавання, стрибків у воду, синхронного плавання, волейболу, гандболу, гольфу, веслування на байдарках і каное, спортивної гімнастики, стрибків на батуті, художньої гімнастики, дзюдо, карате, кінного спорту, легкої атлетики, настільного тенісу, вітрильного спорту, регбі-7, серфінгу, скейтбордингу, спортивного скелелазіння, сучасного п’ятиборства, стрільби кульової, стрільби стендової, стрільби з лука, тенісу, триатлону, тхеквондо, важкої атлетики, фехтування, футболу та хокею на траві.

Україну на головному спортивному форумі представлятимуть 157 спортсменів (ліцензій «синьо-жовті» атлети вибороли 158, але тенісистка Марта Костюк відмовилась від участі в Олімпіаді через травму) у 25-ти видах спорту (30-ти дисциплінах). Українці виступатимуть в бадмінтоні, боксі, боротьбі (вільній, жіночій і греко-римській), важкій атлетиці, велоспорті (шосе, трек, маунтенбайк), веслуванні академічному, веслуванні на байдарках і каное, веслувальному слаломі, спортивній гімнастиці, художній гімнастиці, дзюдо, карате, кінному спорті, легкій атлетиці, плаванні, артистичному плаванні, стрільбі з лука, стрільбі кульовій, стрільбі стендовій, стрибках у воду, стрибках на батуті, сучасному п’ятиборстві, тенісі, настільному тенісі, триатлоні та фехтуванні.

Спортивну честь синьо-жовтого прапора у столиці Японії захищатимуть й семеро представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Першокурсниця Христина Погранична і студент третього курсу Павло Коростильов змагатимуться у художній гімнастиці та стрільбі кульовій відповідно. За олімпійські нагороди боротимуться також п’ятеро випускників ЛДУФК: Алла Черкасова (жіноча боротьба), Вероніка Марченко (стрільба з лука), Олег Царьков (стрільба кульова) та двоє легкоатлетів – марафонець Богдан-Іван Городиський і стрибун у висоту Андрій Проценко.

Змагання у столиці Японії пройдуть на 41-у спортивному об’єкті. Окрім реконструкції вже наявних арен, у Токіо спеціально до Олімпійських ігор-2020 побудували Центр гімнастики «Аріаке», Олімпійський центр водних видів спорту, веслувальний канал та трасу для веслувального слалому.

Варто, однак, зазначити, що через зростання випадків зараження коронавірусом у Токіо та трьох сусідніх префектурах Тіба, Канагава і Сайтама спортивні споруди під час Ігор-2020 заповнені не будуть. Таке безпрецедентне рішення прийняли оргкомітет Олімпіади-2020, Міжнародний олімпійський комітет та міська влада Токіо.