Вадим Гутцайт: «З Україною Європа стане ще сильнішою»

Напередодні засідання Європейської Ради Міністр молоді та спорту, олімпійський чемпіон Барселони-1992 в командному турнірі з фехтування на шаблях Вадим Гутцайт від імені спортивної спільноти України закликав лідерів країн-членів Європейського Союзу надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Звернення він опублікував у своєму Facebook.

Міністр наголосив, що Україна виборола право бути частиною європейської родини, адже щодня українці захищають світ від російської агресії – відстоюють мирне і вільне майбутнє Європи ціною життів.

Вадим Гутцайт закликав лідерів європейських країн на саміті ЄС, що відбудеться 23 – 24 червня, схвалити заявку України, продемонструвавши щирість, єдність і відданість цінностям.

«Президент України Володимир Зеленський наголошує: не існує ніяких альтернатив кандидатства, нам не цікаві гібридні формати. Такою є воля всього українського народу. Від імені спортивної спільноти України закликаю лідерів країн-партнерів зробити історичний крок і надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС», – написав Міністр.

Він також розповів, які переваги статус кандидата надасть українському спорту. Зокрема, розширену взаємодію з країнами ЄС, автономізацію спортивних федерацій як необхідний елемент в розбудові європейської спортивної моделі, інтегрований підхід у питаннях координації політики щодо боротьби з допінгом, корупцією у спорті, договірними матчами, насильством під час спортивних заходів, іншими негативними явищами у спорті.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт також нагадав, що ключові для Мінмолодьспорту документи – Національна молодіжна стратегія до 2030 року і Стратегія розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року – побудовані відповідно до європейських стратегій. Тож Мінмолодьспорту вже впроваджує європейські практики в управління сферою молодіжної політики, фізичної культури та спорту і готове до нового кроку.

«Україна усвідомлює відповідальність і готова до неї – готова до подальшої тривалої роботи з проведення ключових реформ, вдосконалення демократичних інституцій одночасно з повоєнною відбудовою нашої держави... Час невизначеності має минути. Ми, українці, давно обрали своє майбутнє і точно знаємо – хто ми і чого варті. З нами Європа стане ще сильнішою», – зазначив Вадим Гутцайт.

Нагадаємо, в Україні триває національна комунікаційна кампанія «Embrace Ukraine. Strengthen the Union» на підтримку кандидатства країни в члени ЄС. В рамках кампанії Мінмолодьспорту спільно з українськими зірками світового спорту записали серію відеозвернень із закликом надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

У записі взяли участь колишній гравець і тренер збірної України з футболу, володар «Золотого м’яча» Андрій Шевченко, перша ракетка України Еліна Світоліна, колишній футболіст і тренер Сергій Ребров, дзюдоїстка, бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 Дар’я Білодід, шаблістка, олімпійська чемпіонка 2008 року Ольга Харлан, легкоатлетка, бронзова призерка Олімпійських ігор-2020 Ярослава Магучіх, плавець, срібний та бронзовий призер Олімпійських ігор-2020 Михайло Романчук, чемпіон світу з боксу Олександр Усик.


За матеріалами сайту mms.gov.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ