Ватерполісти «Динамо» у Литві зіграють матчі другого туру ліги WP Tour Series-22/23

Впродовж трьох днів, з 20-го по 22-е січня, у литовському місті Електренай буде зіграно матчі другого з’їзного туру новоствореної ватерпольної міжнародної ліги Water Polo Tour Series сезону-2022/2023. Одним з шести учасників прем’єрного сезону турніру є чинний чемпіон України львівське «Динамо», склад якого сформовано майже повністю зі студентів і випускників кафедри водних та неолімпійських видів спорту (завідувач – доцент Мар’ян Островський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Нагадаємо, що одним із ініціаторів новоствореної ватерпольної міжнародної ліги Water Polo Tour Series є легендарний воротар і тренер, а нині генеральний директор ВК «Динамо» Львів, заслужений діяч фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Ігор Зінкевич, який диплом про вищу освіту здобув у стінах нашого Університету.

На участь у дебютному сезоні новоствореного турніру зголосилися шість команд – національна збірна Чехії та п’ять клубів: словацький KVP Nováky, литовський EVK Žaibas з міста Електренай, львівське «Динамо» і польські ŁSTW Politechnika Łódzka із Лодзі та WTS Polonia з Битома. Зауважимо, що чотири з них – «Динамо», EVK Žaibas, ŁSTW Politechnika Łódzka та KVP Nováky – чинні чемпіони своїх країн, а останній ще й переможець Північної ліги сезону-2021/2022, у якій грають провідні клуби країн Скандинавії та Східної Європи, а в новому сезоні до неї долучилося й львівське «Динамо».

Згідно із Регламентом WP Tour Series-22/23, переможець та призери визначатимуться за сумарними підсумками шести турів. Кожен з них триватиме три дні, впродовж яких команди зіграють по п’ять матчів – мікротурнір в одне коло. При цьому, в перший і другий ігрові дні кожного туру команди проводять по два поєдинки, а в третій – один. Тож кожен з учасників загалом впродовж шести турів зіграє 30 матчів. За перемогу в кожному матчі команда отримує 3 очка, за нічию – 1, поразка – 0. В разі рівної кількості набраних очок у двох або більше команд, місця визначатимуться за результатами особистих зустрічей між ними.

Перший тур гостинно прийняв водний майданчик Словацького національного центру водного поло, який знаходиться в затишному гірському містечку Новаки. Цікаво, що господарем стартового туру формально була національна збірна Чехії. З усіма результатами усіх поєдинків першого туру та деталями матчів за участю «Динамо» можна дізнатися за посиланням.

На другий тур до Вільнюса (саме в столиці Литви мешкають усі гостьові команди) динамівці прибули клубним автобусом в четвер, 19-го січня, по обіді. Після поселення в готель, обіду та невеличкого перепочинку підопічні Олексія Шведова та Юрія Сидоровича, які вищу освіту здобули у стінах ЛДУФК імені Івана Боберського, відправилися до Електренаю (знаходиться в 28 км від Вільнюса), де провели тренування безпосередньо на водному майданчику, який прийматиме усі матчі туру.

Як і в Новаки, до Електренаю наші тренери взяли 13 гравців. При цьому у складі «біло-блакитних» є три зміни. Через хронічну травму ліктя пропустить тур голкіпер Костянтин Нікольський, якого замінить Марко Хитрий. 16-річний вихованець львівської школи водного поло гарно зарекомендував себе у складі збірної України U-16 на першому в історії юнацькому чемпіонаті світу, що відбувся в Греції восени минулого року. Тож тренери нашої команди вирішили переглянути Марка на дорослому рівні в складі базового клубу національної збірної. Натомість не поїхав до Литви одноліток і партнер Хитрого по юнацькій збірній Ярема Арцишевський, який грав у Новаках. У Електренаї на позиції стовпа його замінить 22-річний Орест Джура. А замість ще одного юного гравця, 16-річного Максима Ярмолюка гратиме його одноліток Юрій Чижук.

Тож склад «Динамо»
у матчах 2-го туру WP Tour Series-22/23 буде наступним
:

Воротарі: Нестор Бабський (08.06.2000), Марко Хитрий (02.06.2006);

Польові гравці: Олександр Дядюра (14.07.1988), Максим Осика (16.08.2001), Ігор Кечеджи (03.02.2001), Костянтин Алєксєєв (13.07.2001), Данило Соколов (15.03.2005), Чингіз Агаджанов (20.10.2003), Роман Грищук (20.03.1996), Юрій Мамєтьєв (06.05.1987), Юрій Чижук (14.04.2006), Владислав Бабаєнко (05.04.1989), Орест Джура (14.04.2000).

Нагадаємо, вигравши три матчі та програвши два, «Динамо» після першого туру Water Polo Tour Series сезону-2022/2023, з 9 очками в активі, займає у турнірній таблиці третє місце. Від лідерів, двох своїх кривдників – KVP Nováky (9:12) та EVK Žaibas (8:11), які зіграли між собою внічию (11:11) і мають по 13 пунктів – «біло-блакитні» відстають на 4 очка. Втім, попереду ще п’ять турів, тож головна боротьба за перемогу і призові місця в турнірі ще попереду. Однак, аби не ускладнювати для себе турнірну ситуацію після третини турнірної дистанції, «біло-блакитним» в Електренаї бажано своїх головних конкурентів перемагати і вже точно в жодному разі не можна ні литовцям, ні словакам програвати. А як воно буде, дізнаємося уже безпосередньо в ході матчів, які можна буде наживо переглянути на офіційному сайті ВК «Динамо» та ютуб-каналі Федерации водного поло України.

ВОДНЕ ПОЛО. WATER POLO TOUR SERIES2022/2023

2-й з’їзний тур. 20-22 січня.
Електренай (Литва). Народний центр спорту

Dynamo Lvіv – WTS Polonia Bytom

EVK Žaibas – ŁSTW Politechnika Łódzka

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 1-го З’ЇЗНОГО ТУРУ