Важкоатлет Богдан Гоза – cрібний призер юніорського чемпіонату світу

У столиці Узбекистану Ташкенті, де сьогодні, 31-го травня, завершується чемпіонат світу з важкої атлетики серед юніорів до 20 років, напередодні срібну медаль у сумі двоєборства здобув студент Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Гоза.

19-річний другокурсник кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Богдан Гоза на світовому форумі в далекому Ташкенті представляв нашу країну у ваговій категорії до 109 кг. У сумі двох вправ він показав результат 402 кг, що дозволило йому стати срібним призером.

При цьому Богдан тільки 1 кг поступився новоспеченому чемпіону світу – Хрісто Хрістову з Болгарії. Трійку призерів доповнив росіянин Данііл Вагайцев, який у сумі двох вправ набрав 387 кг.

Зазначимо, що окрім «срібла» в двоєборстві, Богдан Гоза також виборов золоту медаль в ривку. Причому українець не тільки посів перше місце, а ще й встановив при цьому новий рекорд світу серед юніорів – 189 кг!

У поштовху наш богатир, підкоривши штангу вагою 213 кг, зійшов на другу сходинку медального подіуму. Хрісто Хрістов штовхнув на 3 кг більше.

Нагадаємо, Богдан Гоза – багаторазовий рекордсмен і чемпіон Європи та світу серед юнаків, срібний призер Євро серед юніорів. Тепер у його колекції нагород і «срібло» юніорського світового форуму.

Додамо, що особистим наставником Богдана є головний тренер національної збірної України Андрій Володимирович Гентош – викладач кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського, який вищу освіту здобув у стінах нашого Університету.