Важкоатлет Богдан Гоза з новим рекордом світу виграв Євро-2021

У фінському місті Рованіємі напередодні, 2-го жовтня, завершився чемпіонат Європи 2021 року з важкої атлетики серед юніорів (U-20) та молоді (U-23) – EWF Junior & U23 Weightlifting Championships. В останній день континентального форуму блискуче виступив студент третього курсу кафедри атлетичних видів спорту Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Богдан Гоза.

Український важкоатлет, 19-річний майстер спорту міжнародного класу з Жидачева Богдан Гоза встановив новий світовий рекорд та переміг на континентальному чемпіонаті-2021, що вчора завершився в фінському Рованіємі. У сумі двоєборства представник Львівщини підняв рівно 400 кг, випередивши росіянина Данііла Вагайцевана 16 кг та грузина Акакі Талахадзе на 50 кг.

У ривку Богдан Гоза підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху на Євро-2021 наш атлет підняв 210 кг.

Крім того, Богдан Гоза, якого тренують брати Володимир і Андрій Гентоші, які диплом про вищу освіту також здобули у стінах нашого вишу, став абсолютним чемпіоном – найсильнішим важкоатлетом, перевершивши усіх спортсменів Євро-2021.

Нагадаємо, цьогоріч, у травні 2021 року Богдан став віцечемпіоном світу серед юніорів до 20 років. У 2019 році жидачівський важкоатлет став чемпіоном Європи серед юнаків до 17 років та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів.

Зазначимо, раніше «бронзу» на змаганнях у Рованіємі в поштовху у ваговій категорії до 81 кг серед жінок виборола однокурсниця Богдана Ельвіра Борозна. У сумі двоєборства учениця кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента нашого вишу Олександра Товстонога показала четвертий результат, піднявши 193 кг.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ