Важкоатлет Максим Демчишин – абсолютний чемпіон України серед юнаків

Студент першого курсу кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Максим Демчишин виграв три золоті медалі та показав найкращий результат, незалежно від вагової категорії, на Чемпіонаті України 2022 року з важкої атлетики серед юнаків та дівчат вікової групи U-17.

Максим Демчишин на національному чемпіонаті серед своїх одноліток змагався у ваговій категорії до 81 кг. Спочатку він завоював «малу» золоту медаль у ривку, зафіксувавши над головою штангу вагою 135 кг, а згодом показав найкращий результат і в поштовху – 165 кг.

У сумі двоборства (ривок плюс поштовх) цьогорічний призер юнацького чемпіонату Європи набрав рівно 300 кг і до двох «малих» золотих нагород Чемпіонату України Максим додав ще й одну «велику». Про тотальну перевагу підопічного Володимира Гордійчука та доцента кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу, кандидата наук фізичного виховання і спорту Олександра Товстонога над суперниками найкраще свідчать цифри у підсумковому протоколі змагань. Срібного і бронзового призерів у сумі двоборства, В’ячеслава Ктітарева з Луганщини та Гліба Березіна з Донеччини відповідно, Максим Демчишин випередив на 23 кг і 37 кг відповідно.

А найцікавіше, що наш богатир також показав найвищий результат серед усіх учасників змагань, незалежно від вагових категорій, в яких вони виступали. Тобто, до трьох золотих медалей він додав ще й неофіційний титул абсолютного чемпіона України-2022 з важкої атлетики серед юнаків вікової групи U-17.

Повернулися додому не з пустими руками й дві однокурсниці Максима – Світлана Товт і Вікторія Ткаченко. Обидві змагалися у ваговій категорії до 64 кг і саме між ними розгорнулася відчайдушна боротьба за усі три (дві «малі» та одну «велику») бронзові медалі.

В підсумку «малу бронзу» у ривку виборола студентка першого курсу факультету фізичної культури і спорту, майстер спорту Світлана Товт, яка на 1 кг (51 кг проти 50 кг) випередила першокурсницю факультету фізичної терапії та ерготерапії Вікторію Ткаченко. У поштовху обидві зафіксували над головою штангу вагою в 60 кг, але «мала бронза» за додатковими показниками дісталася Вікторії. А в сумі двоборства третьою стала Світлана, яка випередила Вікторію на той самий злощасний 1 кг – 111 кг проти 110 кг.

Додамо, що усі три золоті нагороди впевнено виборола Тетяна Довженко з Харківщини, яка показала найкращі результати і в ривку (61 кг), і в поштовху (74 кг), і, звісно, в сумі двоборства (135 кг). А «срібний» хет-трик у свою чергу оформила Олеся Савінська з Краматорська Донецької області – 53 кг + 63 кг = 116 кг.