Важкоатлети Ельвіра Борозна і Богдан Гоза змагатимуться на чемпіонаті світу серед юніорів

У грецькому місті Іракліон напередодні, 2-го травня, стартував чемпіонат світу-2022 з важкої атлетики серед юніорів вікової категорії U-20. За нагороди планетарного форуму у складі збірної України змагатимуться й двоє студентів третього курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – Богдан Гоза та Ельвіра Борозна.

Загалом в Іракліоні (місто з населенням понад 140 000 людей, що знаходиться на острові Крит, названо на честь героя Геракла), на планетарному форумі молодих важкоатлетів, Україну представлятимуть 13 спортсменів (сім дівчат та шестеро юнаків), які змагатимуться в 11-ти вагових категоріях.

Зазначимо, що юніорська збірна України з важкої атлетики упродовж змагань, що завершаться 10-го травня, буде забезпечена усім необхідним абсолютно безкоштовно. Про таку підтримку напередодні змагань особистим листом до свого колеги – президента НОК Греції та президента Європейських Олімпійських Комітетів Спіроса Капралоса – попросив очільник НОК України Сергій Бубка.

За сприяння пана Капралоса безкоштовний прийом українських важкоатлетів забезпечать НОК Греції та грецьке Міністерство культури та спорту, яке очолює Лефтеріс Авгенакіс.

«Повністю розуміючи складність ситуації, в якій перебувають Україна та українські спортсмени, ми забезпечимо вашу команду проживанням та харчуванням під час юніорського чемпіонату світу. Фінансова підтримка вашої команди – це найменше, чим ми можемо допомогти. Ми підтримуємо вас і своїми справами засвідчимо це українському народу, який переживає неймовірно важкі часи», – написав в листі Сергієві Бубці Лефтеріс Авгенакіс.

СКЛАД ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ U-20 З ВАЖКОЇ АТЛЕТИКИ
НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ-2022
:

Жінки: Світлана Самуляк (вага до 55 кг), Ольга Івженко, Аліна Захарченко (обидві – вага до 59 кг), Віталія Филипів (вага до 64 кг), Євгенія Росінська (вага до 71 кг), Ірина Марфула (вага до 76 кг), Ельвіра Борозна (вага до 81 кг).

Чоловіки: Максим Москвін, Максим Домбровський (обидва – вага до 89 кг), Олег Ніколаєнко (вага до 96 кг), Микита Рубановський (вага до 102 кг), Богдан Гоза (вага до 109 кг), Богдан Тараненко (вага понад 109 кг).

Першою серед українців сьогодні, 3-го травня, розпочне боротьбу на помості за нагороди світового форуму Світлана Самуляк, яка змагатиметься у ваговій категорії до 55 кг. А завершуватиме виступи нашої жіночої команди в Іракліоні у неділю, 8-го травня, саме студентка нашого Університету Ельвіра Борозна, яка виборюватиме нагороди у ваговій категорії до 81 кг.

Нагадаємо, Ельвіра Борозна тренується під керівництвом доцента кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу, кандидата наук з фізичного виховання і спорту Олександра Товстонога. Ельвіра – учасниця юнацького чемпіонату світу, чемпіонка та рекордсменка України серед дівчат і чемпіонка України серед юніорок. А у вересні минулого року у фінському місті Рованіємі вона виборола малу бронзову нагороду Євро-2021 серед юніорок. Третій результат Ельвіра показала у поштовху – 108 кг. Близькою була вона до «бронзи» і в сумі двоєборства, але піднявши 115 кг, їй на жаль не вдалося зафіксувати штангу над головою. У ривку українка показала результат 85 кг. У сумі двоєборства в Ельвіри вийшло 193 кг – четверте місце. Відставанням від бронзової призеркисклало 6 кг.

ТОП-10 СТАРТОВОГО ПРОКОЛУ ЧС-2022 ВАГОВОЇ КАТЕГОРІЇ
ДО 81 КГ У ЖІНОК

Наступного дня після виступу Ельвіри Борозни, у понеділок, 9-го травня, у боротьбу вступить майстер спорту міжнародного класу Богдан Гоза, який змагатиметься з суперниками у ваговій категорії до 109 кг.

Зазначимо, що тренерами нашого молодого богатиря з Жидачева є двоюрідні брати Володимир і Андрій Гентоші, які свої дипломи про вищу освіту здобули у стінах нашого Університету, а останній є головним тренером національної збірної України та за сумісництвом викладачем кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського.

Нагадаємо, Богдан Гоза минулого року здобув «срібло» юніорського чемпіонату світу-2021 в сумі двоєборства, а також виборов «золото» у ривку, встановивши новий рекорд світу. Натомість на юніорському Євро-2021 йому не було рівних. У сумі двоєборства Богдан підняв рівно 400 кг, випередивши срібного і бронзового призерів – росіянина Данііла Вагайцевана та грузина Акакі Талахадзе – на 16 кг і 50 кг відповідно. У ривку українець підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху на Євро-2021 Гоза підняв 210 кг. А ще він став абсолютним чемпіоном континентального форуму в Рованіємі – найсильнішим важкоатлетом, перевершивши усіх спортсменів Євро-2021 незалежно від вагових категорій.

Додамо, що у 2019 році жидачівський важкоатлет став чемпіоном Європи серед юнаків вікової категорії U-17 та срібним призером чемпіонату Європи серед юніорів U-20. Окрім того, в активі нашого молодого богатиря десятки юнацьких та юніорських рекордів Європи і світу.

ТОП-10 СТАРТОВОГО ПРОКОЛУ ЧС-2022 ВАГОВОЇ КАТЕГОРІЇ
ДО 109 КГ У ЧОЛОВІКІВ

Тож побажаємо Ельвірі та Богдану і їхнім наставникам успішних виступів на юніорському чемпіонаті світу-2022 та будемо очікувати на приємні новини з Іракліону.