Важкоатлетка Ельвіра Борозна замкнула ТОП-8 чемпіонату світу серед юніорок

У грецькому місті Іракліон триває чемпіонат світу-2022 з важкої атлетики серед юніорів вікової групи U-20. Напередодні, 8-го травня, на планетарному форумі у складі збірної України виступала студентка третього курсу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Ельвіра Борозна (на фото нижче), яка змагалася у ваговій категорії до 81 кг.

Як повідомив нашому сайту особистий тренер спортсменки, доцент кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Олександр Товстоног, Ельвіра вдало виступила в першій вправі двоборства – у ривку. Вона тричі виходила на поміст і кожен раз фіксувала штангу над головою. У підсумку в ривку її кращий результат – 93 кг, що дозволило посісти сьоме місце.

Не припустилася жодної помилки Борозна і при виконанні другої вправи – поштовху. Знову три підходи до штанги – і кожен раз арбітри фіксували підкорення ваги галичанкою. У цій вправі до фінального протоколу пішла вага 113 кг – восьма позиція.

У сумі двоборства Ельвіра Борозна показала підсумковий результат 206 кг – восьме місце. А чемпіонкою світу стала представниця Туреччини Ділара Нарін – 230 кг (99 кг + 131 кг). Срібну призерку мексиканку Веласкес Гонзалес новоспечена володарка «золота» випередила на 3 кг – 227 кг (100 кг + 127 кг). Трійку призерів замкнула Фатма Ахмед з Єгипту – 221 кг (99 кг + 122 кг).

Зазначимо, що на планетарному форумі молодих важкоатлетів у Іракліоні наразі українці здобули шість медалей – два «золота», три «срібла» і одну «бронзу». Перші дві нагороди в другий день змагань, у вівторок, 3-го травня, завоювала Світлана Самуляк. Виступаючи у ваговій категорії до 55 кг, 18-річна українка підняла 89 кг у ривку, що дозволило їй вибороти малу срібну медаль у цій дисципліні. У поштовху українка стала п’ятою, показавши результат 103 кг. За результатами двох видів у сумі двоборства Світлана підняла 192 кг і зійшла на срібну сходинку медального подіуму. Від золотої медалістки Ніни Стеркс із Бельгії вона відстала на 12 кг. Нагадаємо, що в минулому році Світлана Самуляк стала чемпіонкою Європи серед юніорок.

У четвер, 5-го травня, бронзову медаль в ривку у ваговій категорії до 59 кг здобула Аліна Захарченко. 20-річна спортсменка за сумою двоборства показала результат 196 кг (ривок 90 кг + поштовх 106 кг) і посіла сьоме місце

А найбільш вдалим для «синьо-жовтих» атлетів наразі став шостий день турніру. У суботу, 7-го травня, Максим Домбровський (на фото нижче) виграв одразу три медалі у ваговій категорії до 89 кг. Українець підняв 155 кг у ривку, що дозволило йому виграти мале «срібло» у цій дисципліні. У поштовху він показав найкращий результат – 190 кг. «Золотою» вийшла і сума Максима у двоборстві – 345 кг. Срібного призера, вірменського атлета Сурена Григоряна новоспечений чемпіон планети випередив на 5 кг – 340 кг (155 кг + 185 кг). Бронзову нагороду здобув єгиптянин Мохамед Джамал – 339 кг (156 кг + 183 кг).

Сподіваємося ми на суттєве поповнення «синьо-жовтої» медальної скарбнички й сьогодні, 9-го травня. Адже у боротьбу за нагороди вступить студент третього курсу нашого Університету, майстер спорту міжнародного класу Богдан Гоза, який змагатиметься з суперниками у ваговій категорії до 109 кг. Зазначимо, що тренерами нашого молодого богатиря з Жидачева є двоюрідні брати Володимир і Андрій Гентоші, які свої дипломи про вищу освіту здобули у стінах нашого вишу, а останній є старшим тренером національної збірної України та за сумісництвом викладачем кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК імені Івана Боберського.

Нагадаємо, Богдан Гоза минулого року здобув «срібло» юніорського чемпіонату світу-2021 в сумі двоборства, а також виборов «золото» у ривку, встановивши новий рекорд світу. Натомість на юніорському Євро-2021 йому не було рівних. У сумі двоборства Богдан підняв рівно 400 кг, випередивши срібного і бронзового призерів – росіянина Данііла Вагайцевана та грузина Акакі Талахадзе – на 16 кг і 50 кг відповідно. У ривку українець підняв 190 кг, що стало новим європейським та світовим рекордом серед юніорів. Цікаво, що попередній рекорд також належав Богдану. У поштовху на Євро-2021 Гоза підняв 210 кг.

Тож з нетерпінням будемо сьогодні чекати новин з світового чемпіонату серед юніорів у Греції.