Вебінар про українську спортивну термінологію

Напередодні Дня української писемності та мови Ініціатива «Навчай українською» розпочала третій всеукраїнський челендж для популяризації викладання державною мовою у сфері позашкільної освіти. Для участі в челенджі зареєструвалася неочікувано велика кількість – 3000 – викладачів спортивних секцій і гуртків усіх напрямів (спортивних, музичних, театральних, хореографічних, танцювальних, мистецьких, STEM, робототехніки тощо) із Закарпаття, Тернополя, Житомира, Харкова, Дніпра, Києва, Одеси, Херсона, Миколаєва, Черкас, Запоріжжя, а найбільша кількість учасників – із підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей.

Однією із перешкод, про яку часто згадують спортивні тренери і яка заважає їм перейти на українську мову викладання, є незнання української спортивної термінології. Для подолання цієї перешкоди 11 листопада мотиваційний вебінар для тренерів і викладачів провели наші колеги – завідувач кафедри стрільби та технічних видів спорту проф. Богдан Виноградський і керівник редакційно-видавничого відділу Оксана Борис.

Спікери розповіли слухачам про типи спортивної термінології (наукову, практичну, сленг); словники спортивних термінів: стан і перспективи; мовні казуси із використанням термінів у різних видах спорту.

Детальніше за посиланням

Челендж проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Відділу національно-патріотичного виховання Мінмолодьспорту, Уповноваженого із захисту державної мови та студії онлайн-освіти EdEra.

Колектив редакторів редакційно-видавничого відділу нашого Університету бере участь у проєкті Ініціативи «Навчай українською» у рамках партнерства з ГО «Українська гуманітарна платформа».